17 okt.

5.a klassi õppekäik

5.a klassi õpilased käisid väljasõidul Kabli looduskeskusesse. Osa võeti programmist “Koduaia puud”.

Tutvusime umbes 20 eri liiki puuga. Õppisime eristama halli leppa ja musta leppa. Saime teada, et kuuse okkad asetsevad LIBAMISI. Tutvusime sümbioosi mõistega ning panime tähele, et puud elavad erinevate seente, samblike ja putukatega sümbioosis. Üllatava faktina tuli teadmine, et tamme levitajaks on pasknäär, kes tammetõrusid ringi kannab ja sambla alla peidab. Uusi teadmisi tuli palju palju.

Nautisime jahedat ilma looduskaunis kohas. Oli huvitav ja hariv.

Klassijuhataja Kerdi Mihhailova

17 okt.

Kaks huvitavat päeva Peipsi ääres ja Ida-Virumaal

8.a klass oli 10.-11. oktoobrini auhinnareisil „Minu klass tegutseb jätkusuutlikult”.

Esimene peatus oli Peipsimaa mitteametlikus pealinnas Mustvees. Sõitsime piki 7 km pikkust omanäolist vanausuliste  tänavat, tutvusime Peipsi püsinäitusel järve geograafia ja elusloodusega, saime järve kalaliike uurides targemaks. Meie teekond jätkus Kallastele, kus vaatasime devoni ajastust pärit kõrgesse liivakivi kaldapealsesse uuristatud kaldapääsukeste pesaurgusid ja seisime Peipsi rannal, imetledes vahuselt kohisevaid võimsaid laineid.

loe edasi …

16 okt.

Lauatennise võistlus Sindi Gümnaasiumis


Reedel 13.oktoobril toimus Sindi gümnaasiumi aulas lauatennise võistlus. Kogu see üritus toimus 7.a klassi õpilaste majanduse tunni raames. Projekti teemaks oli tervislik ja kasulik eluviis. Alates esmaspäevast oli võimalik kõigil mängida lauatennist vahetundide ajal. Kõigile meeldis see võimalus. Vahetundide ajal oli kõigil suur soov mängida ja ei arvanudki, et see nii populaarseks osutub. Plaanime jätta lauatennise laua kuni vaheajani vana maja teisele korrusele. Kuna kohtade arv oli piiratud ei saanud kõik soovijad võistlustel osaleda. Võistlused toimusid nädala lõpus kell 12.00.

loe edasi …

13 okt.

5.a klassi õppekäik

5.a klassi õpilased käisid väljasõidul Kabli looduskeskuses. Osa võeti programmist “Sügis linnuriigis”.
Õpilased vaimustusid arvukate sabatihaste kinnipüüdmisest ning rõngastamisest. Käisime mööda matkarada ning tutvusime lindude pesapaikade ning erinevate pesakastidega. Vaatasime vaatlustornist kaunist vaadet merele ning hiljem jooksime lainete eest. Päev lõppes rühmatöö ja sügise avastamisega.

Kevadel lähme kindlasti ka “Kevad linnuriigis” programmi külastama.

Klassijuhataja Kerdi Mihhailova

10 okt.

Õppekäik Kabli looduskeskusesse ja linnujaama

Kolmandad klassid käisid õppekäigul Kabli looduskeskuses. Lastele tutvustati koduõue puid läbi aasta. Rännakul läbi metsa nägime kõrgeid kui madalamaid puid. Huvitav oli see, et puude liike saab määrata ka lehepungade kuju järgi. Nägime kunagi suure tormi järgselt maha murdunud puid, eriti vahva oli mänd, mille juured oli lausa õhus, sest vesi oli kunagi liiva juurte ümbert ära uhunud.

Kabli Linnujaamas tutvusime pöialpoisi, porri ja tihasega. Pikksilma abil nägi luiki merel. Vaatlustorni ronisid kõige julgemad loodushuvilised.

Oli väga tore koolipäev!

05 okt.

Õpetajate päeval on tore tänada

Sindi Gümnaasiumi õpetajad on sel sügisel otsustanud tunnustada kahe tubli kolleegi tööd. Need on algklasside õpetaja Merike Lilleleht ja matemaatikaõpetaja Kerdi Mihhailova. Otsustasime neid lähemalt tutvustada ja tegime nendega lühikesed intervjuud. 

Põhjalikumalt saab lugeda järgmiselt lingilt: http://www.kylauudis.ee/2017/10/05/opetajate-paeval-on-tore-tanada/#more-87360

Artikkel: Ege-Rea JantsonAnette PattikAnnabel Leotoots
Fotod: Urmas Saard, erakogu
www.kylauudis.ee

 

05 okt.

Vilistlasturniir korv- ja võrkpallis

Vilistlasturniiril osaleda soovivatel võistkondadel palun registreerida oma võistkond hiljemalt 15.10.2017 e-posti aadressil nanni.kull@gmail.com või telefonil 5152426.
Palun ära märkida ka võistkonna suurus.

Nanni Kull

04 okt.

Pommirühma liikmed kohtusid Sindi Gümnaasiumi õpilastega

 

„Kas plahvatused on ägedad?“ küsis Lääne Eesti pommigrupi juhataja Janek Sõnum Sindi gümnaasiumi 6. klassi õpilastelt. „Jaa,“ vastati üsna üksmeelselt. „Kas ka siis, kui selle tagajärjel tuleb terve elu leppida sellega, et keegi teine toidab lusikaga ja ei saa iseseisvalt isegi oma tagumikku pühkida,“ jätkas Sõnum küsimuse sisule lähenemist.

Põhjalikumalt saab lugeda järgmiselt lingilt: http://www.kylauudis.ee/2017/10/04/plahvatused-on-agedad-ainult-aksen-filmides/

Artikkel ja foto: Urmas Saard
www.kylauudis.ee