12 dets.

Jõulueelne saksa keele päev

Esmaspäeval, 11. detsembril sõitsid 6. ja 7. klassi saksa keelt õppivad seitse õpilast Kilingi-Nõmme Gümnaasiumisse, et tähistada saksa kultuuriruumis peetavat traditsioonilist Nikolaustag´i. See on päev, mil iidse legendi järgi toob Püha Nikolaus lastele soki sisse maiustusi.

loe edasi …

12 dets.

Sindi gümnaasiumis peetakse jõululaata

Sindi gümnaasiumi jõululaat on üheealine möödunud laupäeval toimunud õpilaslaadaga „Pärnumaa jõulud“, kus Sindi õpilased pälvisid kiitvaid hinnanguid. Eelseisval kesknädalal kauplevad ettevõtlikud Sindi noored alates kella viiest oma koolimaja mitmel korrusel, kuhu oodatakse rohkelt ostlejaid.

Põhjalikumalt saab lugeda järgmiselt lingilt: http://www.kylauudis.ee/2017/12/12/sindi-gumnaasiumis-peetakse-joululaata/

Artikkel ja foto: Urmas Saard
www.kylauudis.ee

 

11 dets.

Lastekontsert „Vanavanemate jõulud”

2. a klass käis toredal kontserdil, mis aitas kaasa jõulumeeleolu loomisel. Etendus jättis igaühele erineva tunde, kuid jutuvestja oli kõigi vaieldamatu lemmik.

08 dets.

Meistrivõistlused

29. novembril toimusid Pärnus Pärnumaa meistrivõistlused sulgpallis. Maakonnast ja Pärnu linnast osales 63 õpilast ja võisteldi 3 vanuseklassis. Meie kooli esindas 7 õpilast, kõige paremad kohad saavutasid Marko Šimanis ja Artur Kvell, mõlemad saavutasid oma vanuseklassis 5. koha. Võistlustel osalesid veel Lisete Reidma, Varvara Kurilenko, Karmel Johanson, Nele Pikner ja Kaur Kasemaa.

loe edasi …

08 dets.

Õppekäik Tori Hobusekasvandusse

Ilusal lumisel esimesel detsembril külastas 5.a klass Betti Buhti projekti raames Tori Hobusekasvandust. Klass tegi oma käigust ka väikese kokkuvõtte.

“Oli tore. Saime väga palju teada hobusekasvanduse ajaloost. Meile tehti ka viktoriini. Pärast viktoriini saime kõik sõita poni Eksi- Naksiga. Pärast sõitmist tegid osad lumememme ja mõned hobusele suurt tõket. Koju sõites märkasime ka, et üks naine oli libedaga kraavi sõitnud,” mäletas Maria.

“Mina sain teada, et Toris põles 30 aastat tagasi üks tall ära ja ka eelmine aasta põles üks. Sain teada mida hobused söövad ja kuidas neid toidetakse. Saime ratsutada,” meenutas Mirell.

loe edasi …

05 dets.

Õpilaste muljed noortekonverentsist “Lahe Koolipäev”

Mulle Lahedal Koolipäeval väga meeldis. Üritus oli suurepäraselt korraldatud. Esines palju tuntud inimesi, kes rääkisid oma töödest ja tegemistest, et motiveerida noori ja avardada nende silmaringi. Väga positiivne oli ka see, et ürituse vaheaegadel oli võimalik tutvuda mitme kõrgkooli pakutavate erialadega.

Liset Akkaja, 12.a

Ennem kontserti ja vaheaegade ajal sai käia tööpunktides, kust sai pastakaid, helkureid, kleepse jms. Kontserdil astus üles 10 esinejat , kellest mulle meeldisid kõige rohkem Andres Kõõper ja Kadri Kalle. Andres andis oma muusika ja elulooga kontserdile mõnusa alguse ja Kadri meeldis mulle oma mittestereotüüpsuse ja maailmavaate poolest. Esinejad olid veel näiteks Tõnis Niinemets, Rasmus Puur, Tanel Padar, Kristel Kruustükk ja paljud teised.

Anette Pattik, 9.a

Üldjuhul oli muidugi tore. Päev oli täis inspireerivaid esinejaid ja lahedaid etteasteid. Erilisi puuduseid ei olnud. Minule isiklikult meeldis kõige rohkem Tõnis Niinemetsa esitus, kus ta näitas suurepärast improviseerimisoskust ja kirjeldas oma teekonda lavalaudadeni. Iga hetke oli võimalik väga hästi sisustada erinevate ettevõtete punktides, kus sai täita teemakohaseid ülesandeid. Ka toitlustus oli tasemel. Ainsaks miinuseks võiks peamiselt pidada seda, et osadele esinejatele anti liiga palju aega rääkimiseks, mis lõpuks hajutas pealtvaatajate tähelepanu. Muidugi päevaga jäin ma rahule ja kui tekiks võimalus, siis läheksin ka järgmisel aastal Lahedale Koolipäevale.

Andro Seppi, 12.a

04 dets.

Esimene noortefestival Sindis

1.-2. detsembril toimus Sindi Noortevolikogu poolt korraldatud esimene noortefestival. Projekti Nopi Üles raames saadi selle toetuseks 2000 eurot.
Festivalil osalesid Tori ja Kanepi valla noored. Festivali eesmärgiks oli ühendada erinevate huvidega noori erinevatest rahvustest.
Noortevolikogu liikmed soovisid ürituse korraldamise kaudu juhtida erinevatest rahvustest noorte tähelepanu sellele, et elada saabki ehtsalt ja päriselt. Nutiseade ei peaks juhtima noore igapäevaelu.
Toimusid õpitoad: foorumteater, djembering, virtuaalreaalsuse keskus, õhupallidest esemete disainimine, etnilised tantsud.
Üllatusesinejateks olid ansambel LiMiT, Mari Rauba ja Fernando Lyrd Brasiiliast, kes mängis erilist pilli handpan. Hea on teada, et ka Eestis valmistatakse handpan’e. Sindi Noortevolikogu liikmed kutsusid festivalile oma edulugudest rääkima Allar Raja ja Diana Soovälja. Külalistelt oli võimalik õppida seda, et hea tahtmise korral on elus kõik võimalik.

Täname: Eneli Arusaar, Anu Luiga, Monika Ristoja, Ilona Ristoja, Imbi Ristoja, Alice Laanemaa, Milvi Palmissaar, Fein-Elast Estonia, Pajo AS.

Sindi Noortevolikogu liikmed: Georgina Ristoja, Kristiina Anufrieva, Chätlyn Parts, Mirjam Järv, Karl Hussar, Fred Hussar, Liset Akkaja, Andro Seppi, Ats Tobias Pikk ja juhendaja Mart Nõmm.


Pildil noored etniliste tantsude õpitoas. Juhendaja Fernando Lyra. Foto erakogust (Anu Luiga)