1. september 2015 I avaaktuse direktori kõne

Avaldatud

Kallid õpilased, austatud õpetajad ja koolitöötajad, lugupeetud linnapea, austatud maavanem, lugupeetud lapsevanemad ja külalised!

Soovin Teile kõigile head uut õppeaastat!
Käesolev õppeaasta tõotab Sindi Gümnaasiumile tõesti tulla hea. Selleks on mitu selget märki. 1.klassides hakkab õppima 42 väikest koolilast. 40 eesti õppekeelega ning 2 õpilast vene õppekeelega. Kas see pole tore uudis? Aga on veelgi parem uudis! Sindi Gümnaasiumi 10.klassis alustab täna õpinguid 21 õpilast. Pessimistid tahaks kohe siinkohal öelda, et kunagi olid gümnaasiumiosas paralleelklassid. Olidki, ja sel ajal oli ka Audru Kool keskkool, täna mitte, ja Pärnu-Jaagupi. Tõstamaa keskkoolis asub täna 10.klassis õppima 7 õpilast ning Häädemeeste Keskkoolis 5. Selles võrdluses on meie kooli 21 õpilast väga hea tulemus. Hoiame ühes koos pöialt, et Sindi Gümnaasium kestab veel sajandeid. Siinjuures suur tänu kõigile, kes on meie kooli ja tema tulevikku uskunud.

Kallid esimese klassi õpilased!

Õnnitlen Teid päris koolilasteks saamise puhul!
Olete seda päeva oodanud juba päris kaua. Lasteaed lõppes juba kevadel ning suvi otsa ei olnud päris selge, kes te siis olete. Lasteaialaps enam mitte, koolilaps aga ka veel mitte. Päris kole lugu. Eks? Aga õnneks on nüüd selgus käes. Mõne hetke pärast on mul suur rõõm kinkida Teile Teie esimesed kooliraamatud – AABITSAD!
Algab hästi põnev aeg! Iga päev õpite midagi uut. Ja iga päev tekivad uued küsimused. Kas tuulise ilmaga pöörleb maakera kiiremini? Kui palju vett vihmapilve mahub? Kas kala magab silmad kinni või silmad lahti? Miks tüdrukud võivad seelikuga käia aga poisid mitte? Kust tuleb pori koolimaja põrandale kui kõik jalanõusid vahetavad? Kas meie õpetajal on ka Facebook?
Ühesõnaga algab igapäevane võistlus õpetajatega, kes on targem? Täna loomulikult õpetaja. Aga ühel ilusal päeval ilmselt juba Teie. Et see juba rutem juhtuks, peate kohe esimesest päevast alates kõik ilusasti ära õppima. Ja kui te väga hästi õpite võib teist saada linnapea või miks mitte, maavanem. Sindi linnapea ja Pärnu maavanem on Sindi Gümnaasiumis õppinud ning mõlemad istuvad saalis ning on Teid tervitamas ja toetamas.
Kallid väikesed koolitüdrukud ja koolipoisid, soovin, et tunneksite ennast meie koolis iga päev väga hästi ja et koolirõõm Teid kunagi maha ei jätaks.

Ilusat õppimise aega Teile Sindi Gümnaasiumis!

Austatud lapsevanemad!

Õnnitlen Teid lapse ja loomulikult ka Teie enda järjekordse koolitee alguse puhul!
Täna peate olema vaprad, et mitte välja näidata, kuivõrd te seda kooliaastat kardate. Sest kui Teie kardate, hakkab ka laps kartma. Aga see ei ole hea. Seega pea püsti!
Ütlen Teile julgustuseks, et oma võsukeste pärast ei pea te muretsema, sest klassijuhatajad Naima, Margit ja Jelena on kõik kogenud õpetajaid. Väga paljud lapsed on nende hoole all sirgunud toredateks inimesteks. Nii saab kindlasti olema ka Teie lastega. Juba mõne päevaga saavad neist väga head sõbrad ja kaaslased. Paari nädala pärast aga ei ole lapsel koju tulekuga enam kiiret. Ühel ilusal päeval saate šoki, sest Teie laps teatab tõsisel ilmel, et õpetaja on targem kui Teie. Nii võib juhtuda, aga siin ei saa mina Teid aidata. Peate lihtsalt ise ka iga päev õppima ja pingutama, et see nii ei juhtuks. Seega ilusat uut õppeaastat Teile, kallid lapsevanemad!

Armasad 12. ja 9.klassi õpilased!

Oskused ja teadmised annavad vabaduse! Vabaduse teha edaspidisteks eluetappideks õigeid valikuid. Valikuteni on jäänud veel vaid napid kümme kuud. Kuigi see aeg tundub mõnele mõõtmatult pikk, tabab ajapuudus Teid rutem kui arvata oskate.
Kui ma sooviksin direktorina olla oma kõnes korrektne, peaksin hakkama Teile praegu meelde tuletama, et õppima tuleb hakata juba täna, ja mida rohkem, seda parem. Ja nii iga päev, kuni kevadeni välja. Aga kuna Te ei võtaks minu sõnu tänasel päeval nii kui nii tõena, jätan selle osa vahele. Ütlen vaid niipalju, et igal aastal jääb igas klassis keegi õigel ajal lõpetamata. Olge siis Teie see, kui Te seda niiväga soovite.
Seetõttu räägin hoopis muust – sõprusest ja headusest. Mõelge palun sellele, kas Te olete jõudnud igale oma klassikaaslasele juba öelda kui tore kaaslane ta on nende aastate jooksul Teile olnud. Tänage neid selle eest ning olge ka ise veelgi paremad sõbrad ja kaaslased kui te seda siiani olete olnud. Veelgi hirmsam on, kui meie koolis on õpilane, kes tundub Sulle maailma ilusaima, parima ja kallimana, aga sa pole seda talle kunagi öelnud. Nii et, võtke täna endale aega ning pange kirja kõik, mis selle aasta jooksul tahaksite ära teha, …. Ning hakake sellega peale. Edu Teile selleks! Kevad näitab, kas mul oli õigus või mitte!

Kallid õpetajad ja koolitöötajad!

Õnnitlen Teid tänase tarkusepäeva puhul!
Suur tänu Teile, et olete valmis taas alustama oma rasket ja üliolulist tööd! Olete jäänud truuks oma koolile, ja loobunud võimalusest minna mõnele teisele, kergemale ja tasuvamale tööle, või siis tööle mõnda teise kooli.
Soovin, et sel õppeaastal täituks kõik Teie unistused, aga kindlasti unistus töötada vaid heade ja väga heade õpilastega!

Head uut kooliaastat meile kõigile!

002-esimene-september004-esimene-septemberAin-Keerup-Sindi-Gümnaasiumi-direktor-annab-Aabitsad-kätte-Foto-Urmas-Saard015-esimene-september

Fotod: Urmas Saard
http://www.kylauudis.ee/2015/09/01/parnu-maavanem-kalev-kaljuste-sain-sindist-hea-hariduse-keskhariduse/

Kategooriad: Uudised