1. september 2015 II avaaktuse direktori kõne

Avaldatud

Kallid õpilased, austatud õpetajad ja koolitöötajad, lugupeetud lapsevanemad ja külalised!
Õnnitlen Teid kõiki uue algava õppeaasta puhul!
Kallid õpilased!
Olen täiesti siiras, kui ütlen, et mul on suur rõõm Teiega taas kohtuda, kallis koolipere! Hetkel ei ole me siin kõik koos, sest 1.klassid, 9.klass ja 12.klass on oma aktuse juba ära pidanud ning suure tõenäosusega kuulavad hetkel klassijuhatajate õpetussõnu. Aga nendega kohtuda oli sama suur rõõm kui kohtuda Teiega. Nii et keegi ei pea kellegi peale kade olema.
Tahaksin kohe jagada Teiega mõnda uudist. Nagu ikka on hea uudis ja halb uudis. Tavaliselt küsitakse sel puhul, et kumb enne, aga ma valin seekord ise. Hea uudis on see, et täna asus 1.klassidesse õppima 42 õpilast. 10.klassi võtsime vastu aga 21 õpilast, mida on rohkem kui varasematel aastatel. Ka kõik õpetajad on olemas! Seega saate kohe homsest usinalt õppima hakata.
Halb uudis on aga see, et keegi, kes ei ole tark inimene, kes ei ole hooliv inimene ja kes ei ole ka julge inimene, saagis paar nädalat tagasi öö varjus maha meie koolimaja ees oleva punase vahtrapuu. See oli väga rumal tegu! Isegi kui see oleks olnud tavaline puu pargis, oleks selline tegu väga rumal, aga kuivõrd tegu oli Sindi Kooli sümboliga, oli see väga alatu tegu!
Väga tähtis oleks see südametu inimene välja selgitada, sest teadmine, et süüdlane on leitud, leevendaks natukenegi muret, mis on paljude õpilaste ja õpetajate südames. Ma isegi ei kujuta ette, mis oleks õiglane karistus, mida selline inimene vääriks. Nii et kui keegi, kas või natukene midagi on kuulnud, andke palun teada.
Tänane päev on aga pigem rõõmupäev, ning eriti tähtis on tänane päev 10.klassi õpilastele. Võtame nad tänasel aktusel pidulikult vastu oma kooliperre. Olenemata sellest, kas ollakse juba Sindis õppinud, või on täna esimene päev meie koolis. Olete kõik väga oodatud, armsad 10-ndikud.
Lisaks paljudele uutele õpilastele, alustavad meie majas tööd ka mõned uued õpetajad ning, mis Teile, kallid õpilased, kõige tähtsam, tööd alustab ka uus huvijuht. Uus on ka kooliõde. Tutvustame neid Teile veel tänasel aktusel. Seega põnevust jagub nii tänasesse päeva kui ka kogu aastasse.
Ah-jaa, juba oleks unustanud, üks hea uudis on veel! Käesolevast sügisest on meie kool liitunud KiVa projektiga. See tähendab seda, et soovime saada kiusamisvabaks kooliks. Kooliks, kus kõigil on hea õppida ja töötada ning koolirõõmu jagub nii õpilastele kui ka õpetajatele.
Et seda saavutada vajame me kõikide Teie abi. Abi märkamaks hädasolijat ja teavitamaks õpetajat sündmustest, mis on pigem kiusamine kui nali. Kuigi kiusaja arvab alati, et ta teeb nalja. Ärme meie nii arva!
Mis moodi see õige kiusamisvaba käitumine on, räägitakse 1.-6.klassi õpilastele iganädalases KiVa tunnis, mida hakkavad läbi viima Teie klassijuhatajad. Vanemad õpilased saavad vajalikku informatsiooni KiVa meeskonnalt, mille moodustavad 5 õpetajat-töötajat: õpetaja Naima Soosaar, õpetaja Made Uiga, õpetaja Jelena Oleštšenko, õppealajuhataja Margit Rebane ja sotsiaalpedagoog Ilona Veike. Nemad kuulavad kindlasti Teie mure ära ning aitavad niipalju kui võimalik.
Ja lõpetuseks veel üks uudis, mille kohta ei saagi öelda, kas see on halb või hea. Ta on mõlemat. Sindi pais lammutatakse lähiaastatel ning kujundatakse ümber kärestikuks. Sindi pais on olnud mõnes mõttes Sindi linna sümbol. Tema hävitamine on aga parema tuleviku tarvis kaladele. Kooli sümboli hävitamine ei toonud aga kasu kellelegi. Siit väike üleskutse – jäädvustage täna veel olemasolevat paisu oma nutivahenditega, et temast jääks väärikas mälestus.
Kallid õpetajad ja koolitöötajad!
Õnnitlen Teid tänase tarkusepäeva puhul!
Suur tänu Teile, et olete valmis taas alustama oma rasket ja üliolulist tööd! Olete jäänud truuks oma koolile, ja loobunud võimalusest minna mõnele teisele, kergemale ja tasuvamale tööle, või siis tööle mõnda teise kooli.
Soovin, et sel õppeaastal täituks kõik Teie unistused, aga kindlasti unistus töötada vaid heade ja väga heade õpilastega!
Veelkord head uut õppeaastat meile kõigile!
013-esimene-september
Foto: Urmas Saard
http://www.kylauudis.ee/2015/09/01/parnu-maavanem-kalev-kaljuste-sain-sindist-hea-hariduse-keskhariduse/

Kategooriad: Uudised