12.a klassi õpilaste projektid septembris ja oktoobris

Avaldatud

Rebaste ristimine

23.-25. septembrini 2020 toimus Sindi Gümnaasiumis rebaste ristimine, kus 12. klassi õpilased ehk jumalad võtsid 10. klassi õpilasi vastu gümnasistideks. Ristimise eesmärgiks oli ühendada 10. klass, et nad õpiksid üksteist paremini tundma ja saaksid koos lõbusalt aega veeta. Peakorraldajateks olid Laura Djomin ja Kelli Tõnisalu ning teiste õpilaste vahel olid ristimisega seotud ülesanded ära jaotatud. 

Kolme päeva jooksul toimus rebastele erinevaid põnevaid tegevusi. Nädal olid jaotatud erinevateks teemapäevadeks, kus rebased pidid erinevateks tegelasteks riietuma. 

Esimesel päeval pidid rebased riietuma klounideks ja koolikoti asemel võtma kasutusele kilekotid. Esimeseks mänguks oli kotijooks, kus rebased pidid, jalad kotis, hüppama ja maas roomama. Sai ka tantsitud macarenat ja jenkat. Joodi jumalate poolt valmistatud “maitsvat” tervitusjooki ja iga rebane sai aulas oma lauluoskusi karaoket lauldes proovile panna. Toimus ka aardejaht, kus rebased lahendasid neljas grupis ülesandeid, mis juhatasid nad aarde juurde. Aardeks oli jumalate poolt antud melon, et rebastel ikka kõhud täis oleks. 

Teisel päeval pidid rebased saabuma kooli Disney printsesside ja Shrekidena. Hommikul kogunesid rebased 7.40 kooli ette, kus toimusid nii hommikuvõimlemine kui hambapesu. Kolmandal vahetunnil pesid rebased garderoobi põrandaid. Sellega suutsid pesijad korraldada garderoobis üleujutuse, aga põrandad said siiski puhtaks ja koristaja amet on neid tulevikuks selge. Sööklas oli meil ka oma laulukoor ehk rebased laulsid meile söömise ajal soovilugusid. Kuna rebastel olid laulud selged ja meil on majanduskallakuga kool, siis panime rebased Maxima parklasse raha “koguma”, et nad saaksid oma oskusi edaspidigi kasutada, kui on rasked ajad ja raha vähe. Kuidagi peab ju poest nuudlipaki kätte saama, et kõht täis oleks. Sellega said rebased edukalt hakkama ja lisaks tehti laulmisega veel tuju heaks nii mõnelgi ostlejal. Kassapidajate kohta ei saaks sama öelda – nad ei tundunud just väga rõõmsad selle üle olevat, kui meie laulukoor neile Maximas laulis.

Päeva lõpus oli rebastele ette valmistatud takistusrada. Takistusrajal sai õuntest läbi roomatud, kile peal liugu lastud, erinevaid “huvitavaid” sööke söödud (söökide retseptid jätame me igaks juhuks saladuseks), jahu näkku visatud, mune pähe löödud, vett üksteisele vett peale valatud… Nii kümnendal kui ka kaheteistkümnendal klassil tundus olevat väga lõbus ja naljakas. 

Kolmandal ehk ristimise viimasel  päeval tulid rebased kooli rebasekostüümides. Sellel päeval pidid rebased esitama kava laulu “What Does The Fox Say?” järgi.

Lisaks otsustasin 12. klassi õpilased Annabel ja Pillerin korraldada rebastele riigikaitsetunni. Tund toimus staadionil, kus õpetati rebastele õiget rivistumist ja marssimist. 

Pärast tunde toimus rebaste pühitsemine täieõiguslikeks gümnaasiumiõpilasteks. Oli püha söömine, kus nii kümnenda kui ka kaheteistkümnenda õpilased valmistasid üksteisele süüa. Loeti ette vanne ja jagati igale rebasele tunnistus rebastenädala eduka läbimise kohta.

Tundus, et nii kümnes kui ka kaheteistkümnes klass jäid üritusega rahule. Nalja sai palju ning loodetavasti õppisid rebased meie gümnasistidelt uusi nippe ja tarkusi eesootavateks rasketeks kooliaastateks.

Projekti korraldajad ja läbiviijad  Laura Djomin ja Kelli Tõnisalu  

Sindi Gümnaasiumis oli õpetajate päev

5. oktoobril toimus Sindi Gümnaasiumis õpetajate päev, mille viisid läbi projekti raames 12. klassi õpilased Kelly Peterson ja Gärolin Kikas.

Kooli tuldi juba 4. oktoobri hommikul, et õpetajate päevaks ette valmistusi teha. 12. klassi õpilased koos klassijuhataja Tatjana Grigorjeva-Keerupiga kaunistasid õpetajate toa piltidega, mida olid õpetajad endast jaganud. Aulasse pandi üles sügisnäitus algklassi õpilaste joonistatud piltidest. Õpilasi juhendasid Tiia Heintalu, Naima Soosaar, Jelena Oleštšenko, Merike Lillemets, Eneli Arusaar, Merike Meidra, Heli Telman. Samas sai näha ka Maia Agari juhendamisel loodud portreesid õpetajatest, mida olid õpilased tunnis joonistanud, ning Raili Jussi juhendamisel 9. ja 12. klassis kirjutatud kirjandid. Kaunistamisel aitasid kaasa ka õpetajad Merike Meidra ja Siret Siitam. Õppeköögis valmistasid õpilased õpetajatele õunakooki, salateid ja erinevaid suupisteid.

5. oktoobri hommikul ootas õpetajaid õpetajate toas kohvilaud. Pakuti kohvi, erinevaid suupisteid ja kringlit, mille oli valmistanud Alla Metsmaa. Õpetajad said nautida üksteise seltsi, vaadata pilte ja nautida muusikat, mille valiku oli teinud Asko Aru. Tunde asendasid 10. ja 11. klassi õpilased.

Kell kaksteist algas aulas õpetajate päeva kontsert. Kontserti alustas kõnega asendusdirektor Brian Kulp, keda juhendas Eneli Arusaar. Peale kõnet esines ansambel Solfiined Helle Salumäe juhendamisel. 7.a klassi õpilased ja nende klassijuhataja Tatjana Grigorjeva-Keerup andsid etenduse, mis rääkis nende grupivestlusest digiõppe perioodil. Peale etendust  pidid õpetajad viieliikmelisteks gruppideks jagunema ja 12. klassi loodud Kahooti lahendama. Kahoodi lõpus oli ka kolme parema grupi autasustamine. 12. klassi õpilased Pillerin Pihelgas, Karolin Kapak ja Kelli Tõnisalu lugesid ette enda kirjutatud kirjandeid, mis rääkisid õpetajate tööst. 

Ürituse lõpetas kõnega Sindi Gümnaasiumi direktor Karel Alliku ning õpetajaid ootas ees kostituslauake, kus pakuti head ja paremat. Muljeid jagati meeldivas vestlusringis.

Projekti korraldajad ja läbiviijad  Kelly Peterson ja Gärolin Kikas

Sindi Gümnaasiumi sulgpalliturniir 

8.oktoobril toimus Sindi Gümnaasiumi võimla suures saalis sulgpalliturniir. Üritus algas kell 9.00 ja kestis kuni kella 14.00-ni. Turniirist võtsid osa 7. – 12. klassid. Kokku osales igast klassiastmest 25 õpilast, kellest 13 olid poisid ja 12 tüdrukud. Võistlused toimusid poiste vahel ja tüdrukud mängisid omaette. Esikolmikut premeeriti auhindadega. Poistel toimus võistlus algul alagruppide kaupa. Kui kõik olid alagruppides ära mänginud, mindi mängima kohamänge. Tüdrukutel oli samamoodi. 

Auhindadega sponsoreerisid seda üritust Sindi Avatud Noortekeskus, Pajo trükikoda, Tori Vallavalitsus. Esimese koha saavutanud õpilaste auhinnakotis oli 20-eurone Apollo kino kinkekaart, lisaks teisigi meneid. Teise koha omanikud said endale Tori Vallavalitsuse logoga joogipudeli. Kolmandaid premeeriti kruusidega. Lõpus loositi auhinnad nende vahel, kes ei pääsenud esikolmikusse. 

Esikolmikusse pääsesid tüdrukutest Varvara Kurilenko, Jana Gerassimova, Keili Parts. Poiste esikolmikusse tulid Kaur Kasemaa, Marten Heinmets, Rait-Renee Kaevand. Tüdrukutest sai kinkekaardi osaliseks Varvara Kurilenko ja poistest Kaur Kasemaa. 

Tahaksin tänada kõiki õpilasi, kes võtsid sulgpalliturniirist osa. Kõik sujus hästi. Veel tahaksin tänada neid, kes panid õla alla organiseerimisel: Sara Sofia Zellit, Rait-Renee Kaevandit, Allan Valdekut. 

Projekti korraldaja ja läbiviija Marko Šimanis