4.a ja 4.c soovivad kõigile vahvat kadripäeva

Avaldatud

Õpilaste meenutused:

Sten Eric Hansen

24. novembril tähistasime 4.a ja 4.c klassiga kadrilaupäeva. Me käisime ainult majades ja klassides, kus meid oodati. Mina olin kadripäeval kadrisokk. Kadrisokk pidi pererahvaga pusklema. Mõned lapsed läksid isegi peitu, kui mina hakkasin aktiivseks pusklejaks.

Meie kõige esimene maja oli õmbleja Imbi maja. Kui laulsime sisselaskmislaulu ei avanud keegi ust ja avasime selle ise. Mulle tundus, et ta oli kodus salaja õmmelnud ja sellepärast ei lasknudki meid kohe sisse.

/kadripäeva kombestiku järgi ei tohi õmmelda/

Maribel Pikker

Kõigil olid oma rollid. Andri oli kadrihobune, Roosi ja Loretta olid moosekandid, Marten ja Jan olid kroogutillid. Õpetaja Eneli ja German olid karud, Kertu oli kadrihani, Aurora oli kadriema, Sten oli kadrisokk ja mina olin kotinaine. Mulle meeldis väga kadripäeva kombeid teistele tutvustada. 

Aurora Laanemaa

Vabandan lühikese loo pärast, nimelt olen mina kadriema ning pean hetkel oma puupeast titte kussutama. Kadripäeval jooksime me klassiga katri. Esimene pere võttis meid lahkelt vastu. Perenaisuke oli lahke ja lapsukesed oskasid hästi lugeda. 

Minuga juhtus üks naljakas lugu. Kui olime söögitädi juures ära käinud, ei suutnud titt nutmist lõpetada. Tuli välja, et oli vaja mähkmeid vahetada. Pärast otsisin teisi kadrisid, käisin neli korda ümber terve koolimaja. Lõpuks leidsid nad mind üles ning läksime viimase pere juurde. Siis läksime muuseumisse ja kodudesse, kus meid oodati. 

Mina sain kadrititele ülikooli raha kokku. Nüüd on meil aasta jagu ande. Olime sanditamise lõpuks päris väsinud, aga see oli kõike seda lõbu ja õnne väärt.  

Aleksandr Nešin 

Meie pere austab eesti rahva kombeid, sellepärast ma oma õega olimegi koos teiega kadripäeval. 

Kategooriad: Uudised