5.a ja 5.b Saksamaa kiirteedel

Avaldatud

Juba mitmendat aastat toimub Eestimaa maakondade viiendate klasside õpilastele interaktiivne mäng AUTOBAHN (kiirtee). Saksamaa Suursaatkond ja Saksa kultuuri instituut on võtnud oma südameasjaks Saksamaa tutvustamise, et aidata viienda klassi õpilastel teha teise võõrkeele valikut hõlpsamaks. Sellega tahetakse õpilastele teadvustada Saksamaa juhtivat osa Euroopa Liidus ja anda aimu sellest, kui kasulik on õppida saksa keelt. Saksamaa on Euroopas jätkuvalt juhtiv majandus-, tööstus- ja heaoluriik, saksa keel aga Euroopa Liidus kõige suurema kõnelejate arvuga.

Reedel, 09. märtsil 2018 kogunesid Pärnu linna ja maakonna viiendate klasside õpilased Pärnu Linna Keskraamatukokku. Meie kooli 12 õpilast kihutasid neljastes gruppides koos teiste koolide umbes saja õpilasega ühest Saksamaa linnast teise, kogusid kilomeetreid ja lahendasid põnevaid nuputamisülesandeid, mida iga linn neile pakkus.

Kaks tundi kestnud kihutamist Saksamaa kiirteedel tõi elevust, hasarti ja pani proovile osalejate tähelepanuvõime ning osavuse.

Enne lahkumist sai iga osaleja saksa lipu ja pakikese Haribo kummikarukesi. Seegi on üks kuulus saksa firma paljude Saksamaale kuulsust toonud toodete seas.

Oli tore ja vaheldusrikas päev. Kindlasti võttis igaüks kaasa uusi teadmisi ja lahedaid elamusi.

Saksa keele õpetaja Tiia Reiksaar

Kategooriad: Uudised