6.a klassi õppekäik

Avaldatud

Milline laps ei igatseks süüa kommi nii palju, kuni isu täis saab ja valida erinevate sortide vahel? Selline tore võimalus saab teoks, kui külastada Fazeri kommivabrikut Soomes, Vantaal.

Sindi Gümnaasiumi 6.a klass võttis pikalt planeeritud õppekäigu ette 20. aprilli varahommikul. Buss väljus kooli juurest 04.00. Varasele hommikutunnile vaatamata oli reisiõhin piisavalt suur ja bussis magajaid oli suhteliselt vähe. Meie reis sai teoks reisibüroo Scandinavian Tours vahendusel. Giid Peeter saatis meid terve päeva ning rääkis huvitavaid lugusid erinevatest külastatavatest kohtadest.
Hommikusöök laeval rikkalikus buffeelauas andis jõudu eesseivaks pikaks päevaks. Sadamas ootas meid buss, millega saime Helsinkile pisikese ringi peale teha. Sõitsime mööda Vana Turu platsist, Esplanaadi pargist, jalutasime Senati väljakul, lugesime ära Toomkiriku ees olevad trepiastmed, astusime sisse ka Toomkirikusse, kus kõlasid kaunid orelihelid; uudistasime kalju sisse rajatud üsna noort (võrreldes teiste kirikutega) Tempeliaukkio kirikut ning Sibeliuse parki.
Fazerisse minekuks oli kindel kellaaeg. Umbes kaks aastat tagasi valminud uus esitlushoone jättis võimsa mulje: ebatraditsioonilise kuju ning suurte klaasseintega hoone oli võrreldes eelmise hoonega avar ja õhurikas. Eksootilisi taimi sisaldav tropikaarium andis võimaluse näha, milline on kakaopuu, vaniljepõõsas kaneelipuu; kuidas kasvab ingver jne. Meie giidiks Fazeris oli Sindi Gümnaasiumi endine vilistlane Jaanika Lihtsa (Ala), kes kuuldes meie grupist, tuli varem tööle ja rõõmustas kodulinlaste üle. Lühike animatsioon šokolaadi tootmisest, mäng tervislikust toitumisest, pisut infot vabriku tööst ja toodetest ning jõudiski kätte kommisöömise hetk. Usun, et kõik lapsed (ja ka täikasvanud) said mõneks ajaks magusaisu täielikult rahuldatud. Degusteerimissaalis kehtis reegel – kohapeal söö palju jõuad, aga kaasa võtta ei tohi.
Olime eelnevalt giidi oodates juba külastanud avarat ning rikkaliku valikuga kauplust ning meie kommi- ja šokolaadi, pudruhelveste ja koorikleibade kotid ootasid kojuviimist. Lisaks ostudele sai igaüks ekskursiooni lõppedes väikese kingituse – kummikommid ja kaera koorikleivad.
Õnnelikuna ja vesise südamega lahkusime Fazerist ja suundusime kaubanduskeskuse poole. Algamas oli vaba aeg, mida igaüks sai veeta just oma tahtmist mööda. Määratud kellaajaks olid kõik kohal ja sõit tagasi Helsinkisse võis alata.
Tunnine tuur Ajaloomuuseumis pani i-le punkti. Nüüd oli näha, et rohkem enam käia ei jaksa. Varane äratus hakkas tunda andma.
Laev väljus Katajanokka terminalist 20.30. Lapsed said oma teadmisi etiketist rakendada õhtusöögil bufeerestoranis ning proovida erinevaid roogasid.
Tagasisõit Tallinnast Sinti kulges sügavas vaikuses. Pikk päev ning palju uut informatsiooni oli oma töö teinud.
Siinkohal pean kiitma lapsi väga hea käitumise eest kogu reisi vältel.

Klassijuhataja
Maia Agar

Kategooriad: Uudised