9.a klass balletietendusel

Avaldatud

Rahvusooper Estonia tuli oma balletilavastusega „Pähklipureja” tooma pärnakatele jõulueelseid elamusi. Saime meiegi oma klassiga osa sellest muusikalisest võlumaailmast. Seega oleme vaadanud ära Pjotr Tšaikovski kolmest balletist kaks: mõne aja eest Riias tema kuulsaima ja enammängitud balleti „Luikede järv”.

Kogu maailmas väga kõrgelt hinnatud P. Tšaikovski ballett „Pähklipureja”, mille seekord lavastas USA koreograaf Ben Stevenson, pakkus vaatajatele esteetilise elamuse, kus ühinesid täiuslikuks harmooniaks Tšaikovski imekaunis muusika, baleriinide lummav tants ja Texase külaliskunstniku Tom Boid’ i maagiline lava- ja kostüümikunst.

Ballett on see, mis räägib küll muinasjutumaailmast, kuid on mõeldud nii päris pisikestele kui ka täiskasvanutele. Ballett on universaalne kunst, ühendades endas muusika hingestatud maailma, inimkeha uskumatu plastilisuse ja väljenduslikkuse, kostüümide värviharmoonia ja inimlikud peenemad tundenüansid ning sulatades kõik need ühtseks terviklikuks võimsaks ja ainukordseks esteetiliseks naudinguks.

9. a klass ja klassijuhataja Tiia Reiksaar

Kategooriad: Uudised