9.a Tartus ERMis ja Vanemuises

Avaldatud

ERM on lõputu varamu, kus kogeda meie rahva aja- ja olmelugu, ammendamatu vaimse rikkuse ja tarkuse allikas, mida pole võimalik ühe päevaga endasse haarata, vaid siia peab ikka ja jälle tagasi tulema, et põhjalikult pakutavasse süüvida.

Meie enamuse jaoks oli see esmakordne tutvumine selle suurepärase muuseumi võimalustega. Tunni aja jooksul liikusime oma – Sindi juurtega – targa ja kompetentse giidi abil justkui mööda ajatelge alates taastatud Eesti Vabariigi ajast läbi okupeeritud Eesti ja esimese vabariigi välja kiviaega. Kuulsime palju huvitavaid üksikasju ja põnevaid seiku, sest meie giid oskas selle rännaku meie jaoks huvitavaks ja köitvaks teha.

Pärast saime veel peaaegu kahe tunni jooksul peatuda väljapanekute juures, mida igaüks vastavalt oma huvile võis süvitsi uurida. Nii mõnigi meist heitis pilgu ka põnevale toolide väljapanekule, mis kajastas erinevate ajastute kunstnike disainitud toole.

Õhtu lõppes hiljuti põhjaliku uuenduskuuri läbiteinud Vanemuise teatris, kus vaatasime-kuulasime üht menukamat muusikali Mamma Mia. 70ndate aastate Rootsi kultusbändi ABBA hittidel põhinev muusikal on 1999. aastast alates lummanud vaatajaid üle maailma ja Vanemuise teater on seda Anderssoni ja Ulvaeuse tükki mänginud täissaalidele juba 2016. aasta novembrist. Särav ja tempokas muusika, nakatav huumor ja õnnestunud osatäitmised pakkusid meilegi meeleoluka kunstielamuse.

9.a klass ja klassijuhataja
Tiia Reiksaar

Kategooriad: Uudised