9a “Minu riik”

Avaldatud


3. detsembril 2019 käis 9A klass projekti “Minu riik” raames Tallinnas.
Külastasime Toompeal Riigikogu hoonet. Nägime, kus toimuvad istungid ja sattusime vaatama ettekannet kõrghariduse teemal. Saalis istus ka Sindi endine linnapea Marko Šorin, kes tuli meid rõdule tervitama. Maja giid jutustas meile kuidas riigikogu saalis kohad on jaotataud ja millised ruumid majas veel on. Meiega kohtus rahvasaadik Andres Metsoja, kes rääkis oma tööst. Õpilased arutlesid selle üle, mis neile korda läheks. Traditsiooniliselt tegime viktoriini lihtsate küsimustega riigikogu ja valitsuse kohta ning parimad said ka auhinna.
Seejärel jalutasime läbi vanalinna sööma ja järgmisena viis buss meid Kadriorgu presidendilossi. Maja tutvustas tõre giid Katrin, kes rääkis majas olevate esemete, maalide, kujude ja arhitektuuri kohta. Maja oli imeilusa arhitektuuriga ja huvitav oli näha, kus president igapäevaselt ringi liigub. Meie saabumise hetkel heisati lossi katusele ka presidendi lipp, mis tähendas seda, et Kersti Kaljulaid oli just lennukiga maandunud Eesti pinnale.
Meie viimane sihtkoht oli Lennusadam. Seal jutustas Tallinki esindaja meile töö võimalustest nende firmas. Hiljem vaatasime selles põnevas kohas veidi omapead ringi.
Meile meeldis Tallinnas väga ja plaanime juba oma uut väljasõitu.
9a klass ja klassijuhataja

Kategooriad: Uudised