Ajaloomuuseumi haridusprogramm

Avaldatud

7.a klass käis 11. mail  Tallinnas, et osaleda ajaloomuuseumi poolt koostatud haridusprogrammis „Keskaegne linn”. Alustasime Suurgildi hoones, kus  kuulsime keskaegse Tallinna elu-olust, selle hoone ajaloost ja seosest keskaegse kaubandusega. Tehti kaasa viktoriinis, kus tuli ajalooliste sündmuste ja objektidega ühitada selle toimumise aasta.
Järgmisena laskusime alla keldrisse, kus oli väga palju põnevat: relvade väljapanek pakkus huvi noormeestele, Tallinna maketi ees seistes püüdsime leida olulisemaid tolleaegseid hooneid ja lõpuks saime osa improviseeritud pidulauas seistes toonastest lauakatmise ja lauakommete tavadest. Linasest kotikestesse peidetud toiduainetest püüdsime kompimise abil tuvastada, milliste toiduainetega võis tegu olla. See osutus üsnagi raskeks pähkliks.
Oma silmaga saime näha Mozarti noodikirja, Napoleoni allkirja ajaloolisel ürikul ja originaalset väga elegantset nahksaabast, mis oletatavasti olevat kuulunud tsaar Peeter Esimesele.
Järgmisena osalesime Niguliste muuseumitunnis, mille käigus tutvusime nii Bernt Notke „Surmatantsu”  üksikasjadega kui ka Niguliste muumia legendiga. Sellele järgnes viktoriin, kus selgus, kelle pilk  oli olnud kõige teravam  ja kõrv kõige tähelepanelikum. Parimad võistkonnad said auhinnad.
Päev oli hariv ja igati kordaläinud.
Klassijuhataja  Tiia Reiksaar

Kategooriad: Uudised