Ajalootund Salme Kultuurikeskuses noortemuusikaliga

Avaldatud


8.a klass käis 8. novembril Tallinnas, kus saadi osa Kaari Sillamaa muusikateatri etendusest „Désirée ehk Napoleoni kihlatust Rootsi kuningannaks”. Kuna 8. klassi uusaja programmis leiab käsitlemist Prantsuse revolutsioon ja sellele järgnenud Napoleoni ajastu, siis oli lavastus hea võimalus, et elada sisse selleaegsesse ühiskonda.

Selline elav ajalugu koos suurepärase muusika ja osatäitmistega jätab emotsionaalse jälje, mis kaalub mitmekordselt üles igasuguse teoreetilise õpikutunni.
Nautisime laval ajastutruud miljööd, osatäitjate suurepäraseid vokaalseid võimeid ja sõnakunsti valdamise meisterlikkust. Elasime kaasa Marseilles siidikaupmehe tütre Désirée saatusele, kellesse olid armunud selle ajastu kaks kuulsaimat meest – Prantsusmaa tulevane keiser Napoleon ja tema üks andekaim marssal  Jean-Baptiste  Bernadotte, kellest sai hiljem Rootsi ja Norra kuningas Karl XIV Johan ning Désiréest Bernadotte´ide dünastia esiema, kelle järglane on ka praegune Rootsi kuningas.
Oli õnnestunud päev täis elavaks saanud ajalugu, mis kinnitas tõde, et ajalugu on elavate ja elanud inimeste lugu täis pettumusi, suuri inimlikke tundeid, rõõmu ja valu, ülevust ja kannatust, kõike seda, mida inimesed igal ajastul kogevad ja läbi elavad ning millest hiljem saab kokku järeltulevate põlvede jaoks ajalugu, tihtipeale kahjuks hingetuks ja veretuks muudetud kiretu faktide kogum, mis heal juhul võib kõnetada vaid ajalooteadlasi.
8.a klassijuhataja Tiia Reiksaar

Kategooriad: Uudised