Autoorienteerumine – parim suvine ajaveetmisviis

Avaldatud

Kas teie teadsite, mis on autoorienteerumine? Aga seda, et Eestis on täiesti toimiv seiklusministeerium? Enne viimast laupäeva ei teadnud meiegi. Aga nüüd…

14. juulil oodati kõiki seiklushuvilisi Pärnumaale Tori valda, kus pidi toimuma esimene Tori valla autoorienteerumine. Kuna autoorienteerumist reklaamiti kui mõnusat tegevust, millega saavad hakkama kõik, ja rajad saavat teha nii, et need sobivad nii „kontoritibile“ kui ka tõsisele „4×4 kollile“, siis otsustasime meiegi osa võtta.

Võistluse stardikohaks oli Tammiste lasteaia parkla, kust anti lähe kell 11.00. 45 kontrollpunkti ja 10 lisaülesandega rajale läks 31 tiimi. Osalejate eesmärgiks oli läbida kaardile märgitud punktid, kasutades selleks autot. Punktid olid ära toodud fotode ja vihjetena. Igast punktist tuli leida vastus kontroll-lehel esitatud küsimusele. Punkte võis läbida vabalt valitud järjekorras ja arvus. Äpi kaudu olid nii tulemused kui osalejate liikumine live’s nähtav.

Autoorienteerumine oli nagu seikluskoolitus: aktiivne tegevus, kus aega on alati vähe ja ülesandeid rohkem kui peaks. Finiš oli 3,5 tundi peale starti Tori koolimaja juures. Kõik osalejad jõudsid õnneks suuremate kadudeta kohale (samas saime näiteks meie õppetunni, et tehnikavidinaid tuleb hoida hoolsamini ja soovitavalt (koti)luku taga 😊). Lõpetajaid ootasid nii tore kohvik, kloun Ummi kui Marek Sadam. Kontserdi nautimist ei seganud vihm ega väsimusenatuke.

Võistlus oli kõigile tasuta. Kui palju panustati selle organiseerimisse, jääb vaid oletada. Suur töö ja suured tegijad! Täname Tori valla töötajaid (eriti abivallavanem Jana Malõhi) ja seiklusministeeriumi toreda päeva eest! See oli täis päikest ja rohket leidmis- ning avastamisrõõmu.

Täname ka kõiki kaasosalejaid! Ütlesime omavahel „Tere“! Samas paneme naabritele südamele, et iga üritus on nautimiseks, olgu see või võistlus. Kui sul, kulla naaber, on midagi, oskad midagi, tead midagi, ära ole kade! Jaga naabriga! Rõõmusta ise ja lase teistelgi seda tunda!

Äkki sai tõesti alguse uus valla traditsioon ja kohtume juba uuel aastal samas kohas, nagu seiklusminister Joonas Väärtnõu oletas. Meie oleme igatahes kahe käega poolt!

SG naiskond Signe, Tatjana ja Raili loosungiga „Ega oma silm peta“

Kategooriad: Uudised