Dajana Raab saavutas rahvusvahelisel ajaloo-olümpiaadil pronksmedali

Avaldatud

11.02.2012.a toimunud üleriigilise ajaloo-olümpiaadi piirkondlikus voorus (teemaks „Vana-Rooma ja kristluse teke“) saavutas Dajana Pärnu linna ja maakonna arvestuses esikoha.
21.03.2012.a Tartus toimunud vabariiklikus finaalis tuli viies koht.
17.-21.09.2012.a  toimus Kiievis esimene rahvusvaheline  ajaloo-olümpiaad (teemaks Antiik-Kreeka ja –Rooma“) ja seal sai Dajana pronksmedali. Osales  9 riiki. Igast riigist kaks esindajat.
Dajana Raab on väga hea loogilise mõtlemisega, suure lugemusega ja sihikindel neiu. Lemmikperioodideks ajaloos peab antiik- ja keskaega. Sammuti tunneb ta huvi Idamaade ajaloo ja religiooni vastu. Eriti huvitub islamist ja hinduismist. Lemmikuks ajaloost on Henry VIII. Õpinguid kavatseb ta jätkata Tartu Ülikoolis üldajaloo ja teoloogiat studeerides.
Loe lisaks:
http://blog.maaleht.ee/parnumaa/?p=47702
http://blog.maaleht.ee/parnumaa/?p=47655 
 
(kliki piltidel, et näha suuremalt)

Kategooriad: Uudised