Eesti lipu 130. aastapäev

Avaldatud

Sindi Gümnaasium on aastaid tähistanud pidulikult Eesti lipu päeva. Käesoleva aasta lipupäev ei ole aga võrreldav ühegi varasemaga. Ja seda mitmel põhjusel.

Eriliselt pidulikuks muutis selle päeva Riigikogu otsus kinkida Sindi Gümnaasiumile Eesti Vabariigi paraadlipp. Teadaolevalt oli see esmakordne juhtum ajaloos, kus koolidele selline kingitus osaks sai. Lisaks meie koolile sai tunnustuse osaliseks ka Põltsamaa Ühisgümnaasium.

Lipu pidulik üleandmine ja selle õnnistamine toimus varahommikul Tallinnas Toompeal pidulikul lipu heiskamise tseremoonial. Sindi Gümnaasiumist käisid tunnustust vastu võtmas Lisette Kandima, Eva-Lotta Mitt, Helen Lehtmets, Taavi-Toomas Tärk, Ilja Kuvšinov, Mart Nõmm, Kardo Kase (vilistlane) ning direktori asetäitja Mart Nõmm ja direktor Ain Keerup. Sündmuse tunnistajaks oli Sindi linnapea Marko Šorin. Lisette Kandima jagas oma kogemusi lipukultuuri edendamisest ETV vahendusel kogu Eestile.

Kuivõrd tunnustus kohustab, siis õhtul Pärnus toimunud Eesti lipu 130.aastapäeva kogunemisel ja rongkäigus osales pea iga kolmas Sindi Gümnaasiumis õppiv või töötav inimene. Direktor esindas samal ajal Sindi Gümnaasiumit Eesti lipu 130.aastapäeva üritustele Otepääl.

Suur tänu kõigile, kes selle päeva õnnestumiseks abikäe ulatasid.
Lubame, et oleme ka edaspidi kingitud lipu väärilised.

IMG_3872
IMG_3916

Kategooriad: Uudised