Elu ja kultuuri valikaine õpilased õppisid restoranis etiketti

Avaldatud

Elu ja kultuurvalikkursuslased käisid reedel, 27. veebruaril 2023 taas osa saamas avardatud maailmast. Seekord istusime koos ühises lõunalauas, mille valmistas meile ette hotell Pärnu restorani Embecke peakokk ise. Algatuseks nautisime pidulikult kaetud lauas esindusrestorani hõrku kanafilee praadi. Enne seda tegi õpetaja Tiia Reiksaar põgusa sissejuhatuse lauakommetesse, rõhutades etiketi üht kuldset tõde: Käitu kodus nagu kuningalossis, siis käitud sa kuningalossis nagu kodus. Igasugune etiketi valdamine on investeering tulevikku.

Peale kehakinnitust võttis juhtohjad üle meie külaline, ajakirjaniku baasharidusega kauaaegne Pärnu Postimehes töötanud proua Silja Joon, kes tänaseks on omandanud uusi elukutseid ja tegeleb praegu nii keraamikuna kui ka aasia kultuuridega. Need huvid viisid ta Tallinna ülikooli magistrantuuri aasia uuringute erialale. 2019. aastal liitus ta Kultuuriministeeriumi haldusalasse jääva Integratsiooni SA ettevõtmistega, kus ta töötab hetkel projektijuhina. See on ehe näide tänapäevastest väljakutsetest ja iga inimese erinevate annete edasiarendamisest.

Meie õpilastega viis ta läbi nn integreeriva suhtlusklubi tunni, kus neil oli vaja end avada, omavahel suhelda ja teha meeskonnatööd. Seda kõike lõbusas ja pingevabas võtmes.

Õpilased leidsid, et sarnases stiilis võiks ka koolis olla õppetöö korraldatud – kasvõi vahelduseks.

Rääkisime põhimõtetest, mis võimaldab elus õiget kurssi hoida, ka vabakutselise elustiilist, mis aitab ennast ja oma andeid paremini tundma õppida.

Lõpetuseks võib öelda, et sellised kohtumised avardavad noorte inimeste horisonti ja näitavad elava elu laiahaardelisust ning panna enda jaoks tallele kogemusi oma tulevaseks eluks.

Valikkursuse õpetaja Tiia Reiksaar

Kategooriad: Uudised