EÕ kokkuvõtte 2022/23 I pa

Avaldatud

Töövarjupäev 

Ettevõtliku õppe raames on Sindi Gümnaasiumi õpilastel olnud võimalik osaleda paljudes huvitavates tegevustes. Nagu igal aastal, toimus ka sel aastal töövarjupäev. Sellel aastal oli see aga veidi pikemalt ja töövarjuks sai käia terve nädala jooksul, 14.-18. november. 9.klassi õpilased ei jätnud seda võimalust kasutamata. 

Ameteid mida meie noored vaatlemas käisid, oli väga palju erinevaid ja huvitavaid. Näiteks lukksepp, juhataja, rahatarkuse edendaja, politseinik, õmbleja, õpetaja, konsultant, raamatupidaja, logopeed, piloot jne. Õpilaste tagasiside põhjal jäid nad selle kogemusega väga rahule. Paljud leidsid, et vaadeldud amet võiks olla ka midagi, mida nad ise kunagi tegema hakkavad. Samas oli ka neid, kes mõistsid, et sellisel ametil ei soovi nad tulevikus tööd teha. Töövarjupäeval väga suur väärtus, sest õpilased saavad veeta päeva oma ala spetsialistidega ja saavad neilt kõike küsida ja saavad teada kas ka neile võiks selline töö potentsiaalne valik olla. Õpilasedi näevad, kuidas rakendavad täiskasvanud koolist saadud teadmisi ja kui palju on mingi ameti jaoks vaja õppida.

Jõululaadad

Detsember oli tegus kuu minifirmadele. Sindi Gümnaasiumis tegutseb sellel aastal 7 firmat. Minfirmade tegevus hakkab pihta juba septembrikuust, kui hakkab meeskondade moodustamine, ideede genereerimine ja teoreetiliste teadmiste omandamine tootmisest, turundamisest, müümisest jms. Umbes novembris alustavad nad päriselt tootmisega ja mõned ka juba turundamisega. Detsembris on firmad hoos müümisega. Sellel aastal osalesid meie kooli firmad kokku kolmel laadal. 

Esimene laat toimus 3.detsembril Pärnus Port Artur II-s. Sellel laadal olid esindatud MF Kotirotid ja MF Purgikoogid. Parima minifirma tiitliga päjati MF Kotirotid. 

Teine laat toimus täpselt nädala pärast – 10. detsembril Kaubamajakas. Seal olid esindatud MF Kotirotid, MF Kuivikud, MF Küünla Nikerdajad ja MF Süüteroosid. Eriauhinna sai MF Kotirotid. 

Kolmandaks laadaks oli Sindi Gümnaasiumi jõululaat, mis toimus 15.detsembril. Sellest võtsid osa peaaegu kõik meie minifirmad – MF Kotirotid, MF Kuivikud, MF Purgikoogid ja MF Süüteroosid ja MF Vahad Poisid. Kooli jõululaadal said osaleda kõik Sindi Gümnaasiumi õpilased. Üritus on traditsiooniline ja avatud tervele kogukonnale. Lisaks laadale toimus ka kontsert, kus esinesid meie kooli õpilased erinevate etteastetega. Kontserdile järgnes autasustamine, kus tänati kõiki osalisi ja jagati ka mõned eripreemiad.