Esimene noortefestival Sindis

Avaldatud

1.-2. detsembril toimus Sindi Noortevolikogu poolt korraldatud esimene noortefestival. Projekti Nopi Üles raames saadi selle toetuseks 2000 eurot.
Festivalil osalesid Tori ja Kanepi valla noored. Festivali eesmärgiks oli ühendada erinevate huvidega noori erinevatest rahvustest.
Noortevolikogu liikmed soovisid ürituse korraldamise kaudu juhtida erinevatest rahvustest noorte tähelepanu sellele, et elada saabki ehtsalt ja päriselt. Nutiseade ei peaks juhtima noore igapäevaelu.
Toimusid õpitoad: foorumteater, djembering, virtuaalreaalsuse keskus, õhupallidest esemete disainimine, etnilised tantsud.
Üllatusesinejateks olid ansambel LiMiT, Mari Rauba ja Fernando Lyrd Brasiiliast, kes mängis erilist pilli handpan. Hea on teada, et ka Eestis valmistatakse handpan’e. Sindi Noortevolikogu liikmed kutsusid festivalile oma edulugudest rääkima Allar Raja ja Diana Soovälja. Külalistelt oli võimalik õppida seda, et hea tahtmise korral on elus kõik võimalik.

Täname: Eneli Arusaar, Anu Luiga, Monika Ristoja, Ilona Ristoja, Imbi Ristoja, Alice Laanemaa, Milvi Palmissaar, Fein-Elast Estonia, Pajo AS.

Sindi Noortevolikogu liikmed: Georgina Ristoja, Kristiina Anufrieva, Chätlyn Parts, Mirjam Järv, Karl Hussar, Fred Hussar, Liset Akkaja, Andro Seppi, Ats Tobias Pikk ja juhendaja Mart Nõmm.


Pildil noored etniliste tantsude õpitoas. Juhendaja Fernando Lyra. Foto erakogust (Anu Luiga)

Kategooriad: Uudised