Ettelugemisnädal 6.11.-10.11.2017

Avaldatud

6.11.-10.11.2017 toimetasid ettelugemisnädala raames paljud klassid.
1.a ja 1.b klass olid külas Linnaraamatukogus ja lisaks lugesid õpetajad neile ette koolis „Cipollino seiklusi” ning  Aino Perviku raamatut „Tähenärija ja Kriksadull”.

1.a ja 1.b klass

2.b klass luges ettelugemisnädalal kahte raamatut: Sören Olssoni “Kummuti-Kumbu”ja Heiki Vilepi “Kapiukse kollid”. Selles raamatus kirjutati poisist Jan, kes püüdis olla hea laps ja asjad kokku korjata, aga juba järgmisel päeval unustas jälle kõik laiali.
Ühel õhtul aga juhtus midagi väga kummalist…
2.b klass
1.-4.c klass luges ettelugemisnädalal Charles Perrault (1628-1703 Pariis) muinasjutte „Sinihabe” ja „Eeslinahk”. Lapsed ütlesid, et need muinasjutud on väga õpetlikud. Aga ettelugeda teistele on raske, kuid huvitav.
1. – 4.c klassid
3.a klass luges nädala jooksul erinevaid raamatuid. Lugeja istus klassi ees lugeja- laua taga ja klass esitas hiljem küsimusi. Me lugesime “Härra Huu saab naabri”, “Egüptoloogia”, ” Koer”, “Sirli, Siim ja saladused” ja “Söö, ära söö”, “Ninja Timmy ja valge ahvi saladus”. Saime teada palju uut koertest ja Egiptusest, kuulsime ka head lastekirjandust.
3.a klass
4.a klassi õpilased lugesid ettelugemisnädalal teabetekste. Teabetekstid on tihti täis üksikasju ja pikki seletusi. Tähtis on mõista, mis on selles tekstis väärt meeldejätmist.
4.a klass
3.b klassi iga õpilane valmistas kodus ette oma lemmikraamatust kõige vahvama ja huvitavama pala. Ettelugemispäeval tutvustasid lapsed ilmekalt lugedes oma raamatuid. Hiljem leiti hääletuse teel kõige enam meeldinud raamat ja esitaja. Seekord võitis Anni Mari Tammann, kes oli ette valmistanud loo raamatust „Kaka ja kevad”, autor Andrus Kivirähk.
3.b klass

Kategooriad: Uudised