Euroopa koolispordi päev Sindi Gümnaasiumis

Avaldatud

Reedene päev ei olnud meie koolis lihtsalt spordipäev – juba kevadel registreerusime osalejaks Euroopa koolispordi päevale, mida tähistatakse 28. septembril. Samal päeval tähistatakse Eestis liikumispäeva. Ühtlasi oli eelmine nädal nimetatud nii Eestis kui Euroopas laiemalt spordinädalaks. Nimetatud algatuste eesmärgiks on aidata inimestel teadvustada liikumise olulisust ja kutsuda üles inimesi olema kehaliselt aktiivsemad. Sama põhimõtet järgides korraldasime ja viisime läbi spordipäeva ka Sindi Gümnaasiumis. Erinevatel spordialadel mõõtu võtnud klassidele ei jagatud auhindu ega kohti, sest fookuses oli seekord kehaliselt aktiivne olemine.

Spordipäev algas algklasside õpilastele hommikul 9.00 staadionil soojendusvõimlemisega. Seejärel said paralleelklassid omavahel võistelda erinevatel spordialadel, nagu näiteks rahvastepallis, teatevõistlustel, sabamängus, rootsimängus. Veel oli kõigil õpilastel võimalus end proovile panna individuaalaladel, milleks olid hüppenööriga hüpped, hoota kaugushüpe, jalgpalliga täpsuslöögid ja raskuste hoidmine. Kohtunike rolli täitis enamasti 12. klass, lisaks veel kehalise kasvatuse õpetajad ja mõned nooremad õpilased. Hoolimata sellest, et ilm meie ettevõtmist ei soosinud, olid lapsed rõõmsad. Mõned lapsed jäid staadionile kauemakski kui oli ette nähtud, et ikka kõik individuaalalad tehtud saaks. Pärast sportimist ootas lapsi sööklas soe toit ja edasi suunduti 45minutilistesse õpitubadesse.

5.-11. klasside õpilaste päev kulges aga vastupidises järjekorras. Nende päev algas samuti 9.00, kuid mitte staadionil, vaid õpitubades. Õpetajad olid ette valmistanud erinevad õpitoad ning iga õpilane pidi end registreerima kahte erinevasse õpituppa – üks algusega kell 9 ning teine algusega kell 10. Õpitubade teemavalik oli lai, seega leidus midagi igale maitsele.
Teemade laia valiku näitena võib tuua õpitoad “Jaak Joala” ning väga populaarseks osutunud “Joonistame koomiksit” ja “Algajate jooga/bodybalance”.

Pärast õpitubasid oli põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastel aeg minna sööma ja seejärel staadionile sportima. Päeva sportlik osa algas nende jaoks kell 11.20 staadionil soojendusvõimlemisega. Sarnaselt algklassilastele liikusid ka suuremad õpilased järjest erinevates punktides ja üldjuhul toimusid võistlused paralleelklasside vahel. Klassid pandi proovile jalgpallis, korvpallivisetes, kotiviskes, viimase mehe jooksus ja hoonööri alt läbi jooksmises. Lisaks oli kõigil võimalus osaleda individuaalaladel, milleks olid hoota kaugushüpe, raskuste hoidmine ja jalgpalliga täpsuslöögid. Sportlik tegevus staadionil lõppes orienteeruvalt kell 13.00. Kokkuvõttes võib päeva igati õnnestunuks lugeda, vaatamata heitlikule ja vihmasele ilmale.

Lisette Kandima
huvijuht

Kategooriad: Uudised