Filmilaager

Avaldatud

21.oktoobril startisid koolimaja eest filmiprojekti 10 õpilast koos saatjate Huvijuht Maarja (laagri organisaator ja samuti ka bussijuhi rollis), filmiprojekti juhendaja Mari-Liis Pärna ja IT-spetsialisti Asko Aruga (samuti autojuhi rollis) Saaremaa poole, mis nii mõnegi noore jaoks oli esmakordne sihtpunkt.

Meid võttis vastu ja võõristas Kuressaarest umbes 25km kaugusel asuv Salme Põhikool koos meediaringi õpilaste ja juhendaja/klassiõpetaja/haridustehnoloog Merle Lepikuga. Merlega koos lõpetasime Tallinna Pedagoogilises Seminaris noorsootöö eriala ning  viinud ellu mitmeid noorsootööprojekte (Suvelaagrid, tantsulaager, kohtumisõhtud jne). Ühelt poolt oli see argument, et valida võõrustaja kooliks just Salme (rõhk „l“ tähel – selle sõna valesti hääldamine näiteks reedab kohe mitte kohaliku). Teisalt on seal väga arenenud meediaring, koolinoored väga aktiivselt teevad ise filme, animatsioone, kooli TV-d ja kõike muud, mida on võimalik video-ja/või fotokaameraga ära teha.

Peale väikest sissejuhatust ja tutvusvooru jagati Salme ja Sindi noored gruppideks ning esimene väga hea üksteisega segunemise mänguks olid kohalikud ette valmistanud fotojahi. Kuna meie filmiprojekti juhendaja Mari-Liisil oli väljasõidul ka väga kindel eesmärk – individuaalne video näitlemistöö, siis ühendasime kasuliku meelelahutusliku osaga. Kui Sindi õpilased käisid juhendaja juures individuaal näitlemistööd tegemas, said ülejäänud noored ülesandeks lavastada/filmida üks vabalt valitud anekdoot. See pärast ka vastavas programmis töödelda valmis esitlusvideoks. Kuna Salme meediaringi noorte jaoks on see väga igapäevane tegevus, siis said meie kooli õpilased õppida neilt, kuidas teha ühest ülesvõttest korralik video ja mis võimalusi üks vastav programm selleks pakub. Salme koolis on ka väga populaarne animatsiooni tegemine, mida sai igaüks samuti ise proovida. Kõiki ettevõtmisi näidati päeva juba hilisematel tundidel kõigile suurel ekraanil ja juhendajad Merle, Maarja, Asko ning Mari-Liis kommenteerisid ja valiti parimad videod.  Kuni keskööni mängiti erinevaid seltskonnamänge.

Kogu sellest toredast koosviibimisest tegi Salme kool meile ka mälestuseks grupipildi, kuhu õpilased ka usinalt üksteise nimesid üles kirjutasid.

Teisipäeva õhtupoolikul jõudsime kõik ilusti ja meeldivate mälestustega koju tagasi. Kogu sellest üritusest valmib ka Salme koolil peagi lühike kokkuvõttev video, mida on siis võimalus kõigil vaadata.

Huvijuht
Maarja Tammai

IMG_2633
IMG_2740
IMG_2629
IMG_2619

Kategooriad: Uudised