Filosoofiapäev 2021

Avaldatud

19. novembril toimus UNESCO poolt ellu kutsutud traditsiooniline filosoofiapäev, mille eesmärk on väärtustada filosoofia pärandit, arendada ja ülal hoida kriitilise mõtlemise, analüüsi- ja argumenteerimisoskusi. Olenemata Covid-19 olukorrast riigis, toimus sel aastal päev Tartu Ülikoolis, samal ajal järgides kõiki ohutusnõudeid. Teistel huvilistel, keda kohapeal ei olnud, oli võimalus jälgida ka üritust Facebook live vahendusel. Meie koolist osalesid 11. klassi õpilased Anna-Kristina Kütt ning Laura Lelebina.

Sellel aastal olid teemaks vandenõuteooriad. Päeva alustas Tartu Ülikooli lektor Marko Uibu, kes diskuteeris vandenõude ja väärinfo levimise erinevaid põhjusi ja tagajärgi. Loengu jooksul saime uusi teadmisi vandenõuteooriate levimisviisidest erinevates infokanalites- ja allikates ning lõpus saime end ise proovile panna “lameda maa” teooria loo analüüsimisel.

Päeva teises pooles sai üritus sisse hoopis teise suuna – toimusid eraldi töötoad nii õpilastele kui ka õpetajatele.

Õpilastele esines USAst pärit Jared Bauer, kelle eesmärgiks oli tutvustada teadusfilosoofiat ning ideoloogia eristamist teadusest. Tema töötuba oli eriline juba seetõttu, et kõik toimus inglise keeles, mis tähendab seda, et saime filosoofiast teadmisi ka inglise keele terminite näol.

Osalesime filosoofiapäeval mõlemad esimest korda, sest alustasime aine õppimist alles sel aastal ning oleme väga rahul, et otsustasime osa võtta. Loengud olid põnevad ning lisaks oli huvitav kuulata teiste koolide filosoofiaõpilaste arutelusi ning mõtteid käsitletud teemadel. Päev andis meile väga toreda kogemuse ning palju uusi teadmisi. Seega soovitame kõigil, kel võimalik ning natukenegi asja vastu huvi, osaleda!

Eraldi soovime tänada oma filosoofiaõpetajat Kärt Kangurit, kes meile selle toreda võimaluse osalemiseks andis – aitäh!

Laura Lelebina, 11.a

Anna-Kristina Kütt, 11a.

Kategooriad: Uudised