Gümnaasiumilt algklassidele

Avaldatud

Teadusnädala raames viisid 10. ja 11. klassi laia kava matemaatika õpilased läbi töötoad algklassidele. Töötubades oli teemaks liikumine ja liigutamine. Liikumise juures ehitati  autosid ja liigutamise temaatika juures katapulte. Kõikides töötubades kasutati taaskasutus materjale. Mõned mõtted gümnasistidelt:

  • “Osad õpilased mõtlevad kaasa ja teevad ilusasti koostööd, kuid kahjuks ei ole see nii kõigi õpilastega. Kujutlusvõimet tuleks algklassides arendada- hetkel oli vaja palju näidiseid ette ja neid ei arendatud ise edasi. Edaspidi oleks vaja rohkem aega ja suuremat ruumi, et oleks mugavam ja saaks rohkem õpetada. Tegelikult oli väga vahva ja kogemus oli suurepärane. Selliseid töötube õpilaselt-õpilasele  võiks rohkem  läbi viia.”
  • “Mulle tundub, et see ei olnud minu jaoks. Aeg läks ruttu aga lapsed ei julgenud minuga rääkida. Rõõmsaks tegi, et lapsed kasutasid julgelt erinevaid tööriistu. Eelistan kindlalt vanemaid klasse.”
  • “Lapsed olid väga viisakad ja kuulasid ilusasti sõna. Rohkem võiks tööriistu olla kasutuses ja kuuma liimiga tuleb ettevaatlikum olla. lapsed mõtlesid välja ideid mille peale ise poleks tulnudki.”
  • “Kõik läbi viidud töötoad olid väga erinevad. Osad lapsed olid vaiksed ja häbelikud, osad ei julgenud üldse rääkida ja osad olid ise väga tegusad. Usun, et sain juhendamise ja aitamisega hakkama.”

Kokkuvõttes said gümnasistid proovida õpetaja tööd väikeses grupis. Osadele sobis ja osadele mitte- nii nagu elus ikka. Kuid suurepärane kogemus oli see nii väikestele kui ka suurtele.

Matemaatikaõpetaja Kerdi Mihhailova

Kategooriad: Uudised