Halloween

Avaldatud

Kuigi sõna Halloween on kristliku algupäraga, arvatakse pühal endal olevat paganlikud juured.Ajaloolane Nicholas Rogers märgib, et mõned folkloristid arvavad seda tulenevat Rooma puuviljade ja seemnete jumalanna Pomona pidustustest või surnutepühast Parentalia, kuid tüüpilisemalt seostatakse seda keldi Samhain festivaliga, mille nimi tuleb vana-iiri keelest ja tähendab suve lõppu. /www.wikipedia.org/

Meie kool tähistas Halloween`i väga erinevate tegevustega. Neljapäeval, 30.oktoobril seoses ka Briti nädalaga, valmistas 7a klass koos klassijuhataja Maia Agari ja Silva Sikkga kooli sööklas halloweeni teemalisi sööke/jooke ning kavandati ingliskeelseid menüüsid.

Klassi Topi konkursi jaoks pildistasid klassid Halloween`i teemalisi klassi-selfisid, millest Facebook.com like-hääletuse tulemusena on võitnud 9A klass. Mõned noorema astme klassid joonistasid ka teemakohaseid pilte.

Maagilise õhtu kulminatsiooniks oli õudusfilmi vaatamine kooli aulas. Õpilasesindus valmistas ka halloweeniteemalise snäki-laua.

IMG_3391
Halloween 9aa

Kategooriad: Uudised