Avaaktus

Avaldatud

Kallid Sindi Gümnaasiumi õpilased, lugupeetud õpetajad ja koolitöötajad!

Õnnitlen Teid kõiki algava kooliaasta puhul! Käesolev õppeaasta, nagu ka paljud varasemad, on taas eriline. Kui eelmise aasta tegi eriliseks kooli juubeli ootus, siis sellel õppeaastal ootame kõik koos õppekava mahu vähenemist. Kuigi päris täpset ettekujutust algavatest muudatustest veel pole, siis ootamine on ju alati põnev. Seega suur tänu hariduselu korraldajatele, kes ei lase koolielul igavaks muutuda, meile kõigile aga põnevat ootamist.
Kõige ootusärevamad on aga kindlasti meie tänased peakangelased – väikesed koolijutsid.

——————————————————————————————————————————————————————————
Uue klassijuhataja saavad paljud õpilased seetõttu, et mõned senised paralleelklassid on kokku liidetud, mõned aga sellel lihtsal põhjusel, et eelmise aasta panus õppimisse ei olnud piisav, et koos oma klassikaaslaste ja seega ka klassijuhatajaga järgmises klassis jätkata.
Kuigi õpetaja on iga õpilase elus tähtsal kohal, on kõige olulisemad siiski klassikaaslased ja sõbrad. Eriti täna, kui olete oma sõpradest mõni kuu eemal olnud.
On ikka huvitav teada saada küll kumb on pikem, kas Taavi või Teele? Ja mis Taavi siis teeb, kui ta jätkuvalt on Teelesse armunud, aga Teele on päriselt temast pikem? Või kas klassivend sai ikka selle jalgratta, mille vanemad olevat talle hea tunnistuse korral lubanud osta? Või mitu tüdrukut on ennast tänase päeva puhul salaja meikinud? Ja nii edasi, ja nii edasi.
Loodan, et saate tänase päeva jooksul kõikidele oma küsimustele vastused, sest vastuseta küsimused võivad hakata õppimist segama. Nii et küsige aga julgesti täna kõik oma küsimused ära, homme aga algab õppetöö!
——————————————————————————————————————————————————————————

Austatud õpetajad ja koolitöötajad!
Suvi oli võrratu ning puhkamiseks igati sobilik! Loodan, et väsimus, mida ma kevadel teie silmades märkasin, on pikaks ajaks eemale peletatud, sest algamas on pikk ja töörohke kooliaasta, mis kuidagi ei saa toimida ilma Teieta. Kuigi kooli tähtsaim isik on õpilane, olen veendumusel, et Teist sõltub siiski palju enam. Kui õpilane jääb köha tõttu koju, märkavad seda koolis vähesed, aga kui õpetaja jääb haigeks, algab väike paanika.
Soovin, et sellel aastal jaguks meile kõigile vaid häid õpilasi. Ilmselt ongi kõik õpilased head, aga osa lihtsalt ei tea seda veel. Olge siis head ja öelge seda neile. Mida rohkem Te seda neile meelde tuletate, seda parem.
Ilusta uut õppeaastat Teile!

Kallis koolipere!
Ilusat uut õppeaastat meile kõigile!!!

Väljavõtted on Sindi Gümnaasiumi direktori 2013/2014 õppeaasta avaaktuse kõnest.

2013Avaaktus6
2013Avaaktus33
2013Avaaktus28

Kategooriad: Uudised