KEAT võistluspäev Jõulumäel

Avaldatud

Reedel, 25. mail toimus järjekordne KEAT (Kaitse end ja aita teisi) võistluspäev. Seda juba kaheteistkümnendat korda. Kui varem on see tavaliselt olnud kahepäevane, siis seekord oli tegemist ühepäevase üritusega.

Võistluspäevale eelnesid õppeaasta jooksul koolitused-loengud, mida viisid läbi vastavalt maanteeameti, punase risti, päästeameti ja politsei spetsialistid. Lisaks said lapsed uurida iseseisvalt veebipõhiseid materjale.

Võistkonna moodustamiseks palusin 6.a klassi õpilastel ise otsustada ja valikud teha – kes on need neli poissi ja tüdrukut, kes suudavad efektiivselt koostööd teha ja on piisavalt motiveeritud ning teadlikud esindama oma kooli pikal võistluspäeval.
Virginia Neeme, Ketrin Kärg, Kertu Õunapuu, Jana Gerassimova, John Silver Mitt, Hendrik Sauväli, Mihkel Mattiisen ja Karl Kangur said kindlasti toreda ning vajaliku kogemuse, pannes end proovile erinevates teadmisi, nutikust, kiirust ja vastupidavust nõudvates võistluspunktides. Palusin neil vastata mõnele küsimusele.

Milline on sinu arvamus võistluspäevast?
Kertu:” Väga hea. See oli väga huvitav ja seal sai palju nalja. Mõned inimese olid küll natuke pahurad, aga siiski väga vahva päev oli minu arust.”
Jana: „ Minu arvamus sellest päevast on väga hea. Tegevuskoht oli väga ilus ja suur.”
Mihkel: „See oli tore ja täis üllatusi”.
Virginia: „Minu arust oli see väga põnev ja proovimist väärt päev.”

Mis oli kõige põnevam?
Virginia ja Ketrini arvates oli kõige põnevam üle katuse keerlev auto, Ketrin nimetas veel tähelepanu ülesannet politsei punktis; Mihklile meeldis täpsuslaskmine; Jana ja Kertu ütlesid, et neile meeldis kõige rohkem üllatus – politsei hiigelsuur masin, mida kasutatakse näiteks meeleavalduste laialiajamiseks. Masinast lasti välja veejoad, mille kaugust ja kõrgust pidevalt reguleeriti. Sellisel kuumal päeval meenutas see vihma ja mõjus väga värskendavalt. Hendrikule ja Johnile meeldis enim punase risti ülesanne, mille tegid väga ilmekaks „näitlejatest” abivajajad.

Mis oleks võinud olla teisiti?
Hendrik ja Karl arvasid, et punktides oleks võinud olla rohkem istumiskohti, John oleks tahtnud rohkem vee lähedasi punkte, Jana ja Ketrin ei muudaks midagi, Mihkel oleks tahtnud Keat võistluspäeva asemel laagrit.

Mida õppisid?
Ketrin:” Ma õppisin palju uusi asju, näiteks kuidas aidata inimesi. Minu jaoks oli see väga kogemusterohke:”
Jana:”Mina õppisin, kuidas anda esmaabi, liiklusmärke ja õppisin, kuidas relvaga tulistada:”
John: „Et kui hakkad siduma haava, siis peavad kindad käes olema.”
Virginia: Seda, et inimese õhe päeva soovituslik maksimaalne suhkrukogus on 25 g ja et rong on raudteerööbastest 1,5 m laiem
Karl: „Et päikselisel soojal päeval tuleb palju vett juua.”

Omapoolne arvamus võistluspäevast on läbinisti positiivne – väga hea korraldus! Seekord oli osalemas 23 kooli võistkonnad, mis tähendab suurt rahvamassi. Terve päev kulges täpselt ajakavas ja ilma toppamiste-tõrgete-viivitusteta. Pikk söögijärjekord liikus kiiresti, söögid olid maitsvad.
Siinkohal suur tänu korraldajatele! Tänu ka tublidele lastele, kes pidasid vapralt pika päeva palava päikese all vastu ning läbisid aktiivselt kõik punktid. Kuigi auhinnalist kohta meie meeskond ei saanud, said lapsed kogemuse ja teadmised kogu eluks.

Maia Agar
klassijuhataja

Kategooriad: Uudised