Keskaja pidu

Avaldatud

7.juunil toimus meil koolis ajarännak, kus 10. klassi õpilased ning mõned õpetajad rändasid keskaega. Rändamine oli vajalik, kuna taheti õpilased panna olukorda, kus nad tunnetaks end kui keskajas: nad mõistavad, mis roll on kostüümidel, karakteridel ning luuletustel ja lauludel, mis ette kanti.

Meie ürituseks oli keskaegne pidu, kus koolipere kehastas end bürgermeistri ja tema emanda külalisteks, kelleks olid nunnad, kaupmehed, lesed ja orvud, kes oma pereliikmed katkule on kaotanud.

Terve päev oli õpilastel ja õpetajatel käed-jalad tööd täis: nimelt pidime varakult hakkama klassi mööbeldama ning peo jaoks süüa tegema. Suures osas tegid seda muidugi õpilased.

Pidu algas kell 1, mis algas nunnade palvetega, misjärel saime me süüa. Söögivalik muutus terve peo jooksul – küll saime me magusaid õunaviile, ingveri-leiva palle, herneputru ja lihapalle jne. Söögi osa kartsid paljud õpilased – tegu oli ebaharilike toitudega, mis igapäeva menüüs pole. Kuna maitsed olid teadmatud, siis kardeti ka neid proovida. Lõpptulemusena proovisid kõik midagi ja üllatusid, kui maitsev kõik oli. Seega saime kõik uusi positiivseid maitseelamusi.

Lisaks söömisele lõbustasid meid ka õpilased ja õpetajad. Nimelt loeti luuletusi, lauldi, mängiti trumme ning oli nn “tantsupidu”, kus kõik õppisid keskaja rütmis tantsusamme.

Emotsioonid olid üritusest pea kõigil positiivsed. Õpilased kiitsid toitu, ürituse omapärasust ning oma produktiivsust. Ainukeseks negatiivseks aspektiks oli palavus. Kuna me kandsime keskaegseid riideid, mis ei olnud ka kõige õhemast materjalist, siis hakkas kõigil üpris palav. Lisaks soosis ka palavust kõrge temperatuuriga köök ning korrustevaheline jooksmine.

Üleüldiselt oli sündmus ikkagi kõigile positiivne. Täname kõiki, kes võtsid julguse kokku ning osalesid üritusel!

Kärt Kangur, sotsiaalainete õpetaja

Kategooriad: Uudised