Külas Telemajas ja PÖFF filmifestivalil

Avaldatud

Telemaja kõige tähtsam tuba, foto: Kaur Kasemaa

22. novembril vuras buss Sindi Gümnaasiumi õpilastega Tallinna Telemaja poole. Õppekäik toimus meedia valikaine raames ning andis õpilastele toreda ülevaate Telemaja erinevatest stuudiotest ja seal toimuvast. Meie ekskursiooni juhatas legendaarne Mai Mikiver, kes on Telemajas töötanud üle 50 aasta.

Erilist elevust tekitas Lastetuba, kus lastesaateid ette valmistatakse, samuti oli väga põnev kostüümiruum, kus erinevate ajastute kostüüme sai valida.

Pärast Telemaja oli väike söögipaus ning siis siirdusime Coca Cola Plazasse filmifestivali filmi „Õpetaja” vaatama. Tegemist oli põneva ülesehitusega ja olulisi teemasid käsitleva filmiga.

Mis toimub õpetajaga, kes senini on saanud õpetada Prantsusmaa parimas erakoolis, aga nüüd ebasobivate asjaolude tõttu agulikooli maandub? Kuidas õpetada koolis, kus käivad lapsed vaestest sisserännanute peredest, kelle õpimotivatsioon on madal? Kuidas kohaneb õpetaja oma uue rolliga, kuidas saavutab kontakti õpilastega, kelle kultuuriruum tema omast nii erinev? Kuidas panna õppima õpilased, kes ei näe oma elul eesmärki ega tulevikku? Kõik need küsimused kerkisid filmi vaadates üles ning jätsid igale vaatajale mõtlemisruumi ka filmi lõppedes.

Ilona Veike

Terevisiooni stuudios, foto: Ilona Veike

Kategooriad: Uudised