Kunstiolümpiaadi piirkonnavoor

Avaldatud


Laupäeval, 27. jaanuaril toimus järjekordne kunstiolümpiaadi piirkonnavoor Paikuse Huvikoolis. Sel aastal oli võrreldes varasemaga oluliselt vähem osalejaid. Põhjuseks valdade ühinemine ja sellega kaasnevad muudatused.

Meie koolist osalesid Ege-Rea Jantson 9. ja Sigrid Riik 8.a klassist. Nende ülesandeks oli eelnevalt valmistada kodutöö teemal „Mina olengi eesti”. Kohapeal toimus kõigepealt teooriavoor, kus tunni jooksul tuli vastata erinevatele küsimustele ja täita antud ülesanded. Kõrvaltvaatajana julgen väita, et test oli piisavalt „krõbe” eeldades õpilastelt teadmisi alates värviringist kuni Eesti rahvariiete tikandimotiivideni, lisaks muuseumide interjööri tundmist, illustraatorite päritolu ja tegelasi jms. Tõepoolest – seda ei oska iial ette arvata, mida küsitakse või millele tähelepanu peaks pöörama.
Teine osa oli praktiline – põhikooliõpilaste ülesandeks oli kujundada T-särk teemal „Eesti Vabariik 100”, gümnasistidel kavandada samal teemal kleit, kostüüm või ülikond presidendi vastuvõtule.
Hinnati loovust, leidlikkust, fantaasiat, samas ka materjalitunnetust ning moejoonise teostust.
Kui Ege-Rea kodutööd hinnati kõrgeima punktisummaga, siis tema teooriaosa tulemused jäid pisut madalamaks. Sigrid sai kõrgemad punktid just teoorias. Lõppkokkuvõttes jäi Sigrid jagama 4.-5. kohta, Ege-Rea sai 7. koha.
Suur aitäh tüdrukutele tubli osalemise eest!
Sel aastal siis sedamoodi!
Maia Agar
kunstiõpetaja

Kategooriad: Uudised