Luulelainel jõululõuna

Avaldatud

Vahetult enne jõuluaja algust, selle aasta viimasel koolipäeval kogunes 9.a klass Pärnus oma romantilisele ühisele jõululõunale kohvik-restorani „Hea Maa”.

Sel õppeaastal on iga meie ühine ettevõtmine kantud nostalgilisest tonaalsusest, mille sisuks on kuhugi hingesoppi peidetud teadmine: See on meie fantastilise klassi viimane sellises erakordses koosluses toimuv ühisettevõtmine. Seekord siis viimased ühised jõulud.

Selleks, et rõhutada, kui tähtis on inimese elus vaimutoit, oli iga õpilane loosiga välja tõmmanud ühe talve- või jõuluteemalise luuletuse. Nii kõlasid kohviku hubases saalis Eesti luuletajate südamlikud ja hingeminevad luuletused, mis maalisid tänu kaunile esitusele meeleolukaid talvepilte. Esindatud olid Eesti tuntud ja armastatud poeedid nagu Juhan Liiv, Marie Under, Ave Alavainu, Uku Masing, Marie Heiberg, Artur Alliksaar, Toomas Liiv ja veel paljud teised.

See õhustik valmistas meid ette järgnevaks maitsvaks-hõrguks jõulupraeks ja laskis meil endale teadvustada, et inimese elus on esikohal siiski hingeharidus. Loodetavasti astub 9.a klass kevadel ellu selle teadmisega, et meie igapäevane leib on küll elus olemiseks vajalik, aga veelgi vajalikum on inimest läbi elu kandev vaimutoit, mis annab meie eksistentsile tõeliselt kvaliteetse sisu.

Tiia Reiksaar
9.a klassijuhataja

Kategooriad: Uudised