Maailma populaarseim matemaatikavõistlus „Känguru” toimus taas

Avaldatud

Sindi Gümnaasiumi 60 õpilast liitusid 21. märtsil rahvusvahelise seltskonnaga ning lahendasid põnevaid ülesandeid. Valikvastustega ülesannete lahendamiseks on õpilastel aega 1 tund ja 15 minutit. Känguru võistlus on individuaalne ja toimub koolides kohapeal. Sel aastal siis juba 24. korda. Sindi Gümnaasium on kõik need aastad kaasa löönud. Sel korral registreerus ligi 26900 õpilast 405-st Eesti koolist.

Känguru on rahvusvahelise taustaga populaarseim matemaatikavõistlus, mida korraldatakse ligi 80 riigis ja millest võtab osa rohkem kui 6 miljonit õpilast, kelle tulemusi siiski omavahel ei võrrelda. Selle eesmärgiks on mänguliste ülesannete kaudu populariseerida matemaatikat. Võistluse rahvusvahelisus seisnebki ülesannetes, mis sünnivad eri riikide koostöös.

KÄNGURU seetõttu, et esimest korda toimus selline võistlus Austraalias.

Võistlus viiakse läbi kuues vanuserühmas 1.–12. klassini. Iga rühma parimatele on välja pandud ka auhinnad. Kõige rohkem osalejaid on kahes nooremas vanuserühmas, kus panevad oma teadmised proovile pea pooled registreerunutest. „Noorematel on tahtmist ja ehk julgustki rohkem,” hindab võistluse TÜ teaduskooli korraldaja Raili Vilt.

Selleks, et valida ülesandele õige vastus, on vaja loogikat, tähelepanu ja ka matemaatikatunnis õpitud teadmisi. Lisaks arvutamisele ja nutikusele on oluline teksti mõistmine. „Ent rõõmu tuleks tunda igast lahendatud ülesandest ning ülesanded, mis jäävad lahendamata seekord, saavad lahendatud ehk juba järgmisel korral,” julgustab Vilt õpilasi.

Sindi Gümnaasiumi korraldaja
Tatjana Viks

Kategooriad: Uudised