Maakondlik vene keele päev Sindi Gümnaasiumis

Avaldatud

Maakondlik vene keele päev toimus 27.11.2019.a algusega kell 12.00 taas Sindi Gümnaasiumis. Koolimajja sisenejaid võtsid vastu kenad vene rahvariietes neiud.
Osales 12 kooli 90 õpilasega.

Päev algas samaaegselt kahe erineva ettevõtmisega. Aulas toimus esitlus-viktoriin 6.-8. klassi õpilastele. Võistkonna suuruseks oli 4-6 õpilast. Iga võistkond valis omale sobiva laua, millel oli lustakas võistkonna nimi.

Vene keele klassis toimus praktiline töötuba “Vene tarbekunst” õpetajatele ja gümnaasiumi õpilastele, mille läbiviijaks oli Veronika Meibaum Audrust.

Õpetajatel ja gümnaasiumi õpilastel oli tore võimalus tunda end mõnusalt ja pingevabalt, kaunistades puidust matrjoskasid ja samovare. Kõigi õpetajate värviküllastest töödest tehti mini näitus ning hiljem sai iga õpetaja oma kunstiteose mälestuseks koju kaasa võtta.

Keha kinnituseks oli kaetud kena kohvilaud kringli ja Tatjana ema küpsetatud leivaga.

Pärast viktoriini ja õpetajate töötuba kogunesid kõik osalejad aulasse, kus Veronika tutvustas vene tarbekunsti, rahvalikke mänge ja tantse. Kõigil osalejatel oli võimalus oma käega murda ja proovida ehtsat “soola-leiba”. Fuajees ootas õpilasi kaetud laud morsi ja kringliga.

Kui viktoriini kokkuvõtted tehtud, sai iga võistkond kommikoti ja tänukirja.

Suur aitäh Tatjana Grigorjeva-Keerupile ja tema meeskonnale, kes said taas hakkama nii suure, vahva ja õpetliku ettevõtmisega, millel osalemine oli nii lastele kui ka õpetajatele puhas rõõm.

Helene Huik, Tori Põhikooli vene keele õpetaja

Kategooriad: Uudised