Maja täis matemaatikat

Avaldatud

Sindi Gümnaasiumis toimusid jaanuari viimastel nädalatel traditsioonilised  matemaatikat toetavad üritused:
21.-31. jaanuaril sai koolipere tutvuda arvudemaailma mitmekesisusega: I korruse koridoris on fotod „MÄRKA ARVU”. Aitäh kõigile märkajatele, fotosid tuli üle 300 (kõige enam oli 6.a-l).

Toimus 5.-12. klasside ristsõnade lahendamine (matemaatiliste mõistete tundmise peale) ja ühikutega arvutamine. Võistlus oli individuaalne, iga õpilane andis oma panuse klassi punktiskoorile. Parim töö oli M. Männil (9.b).
Võistkondlikult võisteldi klassikalisel nuputamisvõistlusel NUPUTA ja loogikaülesannete võistlusel. Parimad klassid nuputamisvõistlusel olid 7.b nooremas ning 9.a vanemas astmes ja loogikaülesannete võistlusel olid parimad 6.a noorematest ja 12.a vanematest.
Kogu selle aja oli II korruse koridoris stend, mis tutvustas nii klassikalisi nuputamisülesandeid kui ka loogikamänge. Stendile pandud  näiteülesanded olid lahendamiseks . Kõik, kellel vähegi huvi oli, said proovida ja klassile lisapunkte tuua.
Terve maja peal oli seintel palju huvitavaid fakte arvude kohta: millised arvud on naturaalarvud, algarvud, maagilised arvud, kolmnurkarvud jne.
Kokkuvõttes oli nooremas astmes parim klass 6.b ja tema järel napilt 7.b. Vanemas astmes aga rebis kõvasti ette 12.a.
31.01.19 toimus NUPUTA võistlus Pärnus (5.-6., 7. kl), kus osales kolm võistkonda. Parima tulemuse sai 7. klassi I võistkond, kes saavutas 5. koha (juhendaja Kerdi Mihhailova).
6.02.19 toimus maakondlik olümpiaad Pärnu–Jaagupis (7.-12. kl), kus osales 8 õpilast.
Martti Šorin (9.a) saavutas 1. koha (juhendaja Kerdi Mihhailova) ja Antero Eistre (7.b) saavutas 5. koha (juhendaja Tatjana Viks). Teiste tulemused jäid tabeli keskele.
Toredad ja sisukad päevad olid!
Tulemas on veel maakondlik olümpiaad 4., 5., 6. klassile, mis toimub 8/9.03.19. Hoiame neile pöialt! Ning pikisilmi ootame 21.03.19 Sindi Gümnaasiumis   toimuvat rahvusvahelist nuputamisvõistlust KÄNGURU, kus õpilased 1.-12. klassist saavad osaleda individuaalselt.

Matemaatikaõpetajad

Kategooriad: Uudised