Matk Tolkuse rappa ja Rannametsa luidetele 21.09.2023 2d, 3k ja 5k klassid

Avaldatud

21. septembri hommikul vurasid 2d, 3k ja 5k ühes oma õpetajatega Häädemeeste valda Luitemaa Looduskaitsealale suve ära saatma ja sügist tervitama. Ilmataat oli meile armuline ja näitas veel suve nägu, kuigi eelmisel päeval võis õhus tunda juba tormist ja halli sügist. Matka elevus tegi mõne lapse silmad koolimajas vesiseks ent sõit ja elamusterikas matk selleks enam võimalust ei andnud.

Iga laps sai ka töölehe, millel mõned ülesanded, mida märgata ja kirja panna. Tolkuse raba matkarada on vahelduslik ja põnev paik. Lapsed märkasid suuremaid ja väiksemaid seeni jm. Infotahvlitelt uurisime lisa nii taimede kui loomade -lindude kohta. Kohtusime looduskaitse all oleva ehtsa vaskussiga, kes näitas ennast täies ilus. Lapsed märkasid jälgi nii  loomade, lindude kui ka putukate tegevusest. Kõik  uurisid ise ja innustasid kaaslasi uurima nii palja silmaga kui ka luubi abil. Väga mõnus oli maitsta ise ja jagada kaaslastega metsaande – jõhvikaid, mustikaid ja pohli.  

Vägev vaatlustorn sai vallutatud ja tõustud kõrgemale puude latvadest. Uudistatud  läbitud matkarada linnupilguga tornist ja silmitsetud veel metsa ning sini-sinist merd.

Täname meie kooli kokatädisid la lapsevanemaid, sest lihapirukad jm maitsev söögikraam kadus kiirelt rändurite kõhtudesse ja andis veel põhjust olla rahul päeva ja olemisega.

Tagasiteel ütles 2.d klassi Rando, et täna meil tunde polnudki. Selle väite peale tekkis arutelu – kui me vaatlesime raba ja metsa, taimi ning vaskussi – kas see oli loodusõpetus?- Jaa. Kui me lugesime infotahvleid ja kirjutasime kohatud taimede, loomade nimesid, kas see oli eesti keel?- Jaa. Kui me kuulasime metsa hääli ja laulsime leitud puravikule – kas see oli muusika? – Jaa. Kui me liikusime ja ronisime – kas see oli kehaline kasvatus? – Jaa. Kas me olime sõbralikud ja üksteist arvestavad matkasellid? -Jaa. See on ju  inimeseõpetus.

 Aga matemaatika, küsis Rando. Loendage ära kõik vastutulevad suured autod ja bussid, soovitasin. Sinti jõudes sai neid tervelt 133!

Õppida saab igal pool, kui vaid soovi ja tahtmist on!
Aitäh meeldejääva päeva eest  kogu matka seltskonnale – 2.d, 3.k ja 5.k lapsed ning õpetajad Jana, Anžeelika, Mare ja Ege.

Kaunist homset sügise sünnipäeva!

Kategooriad: Uudised