Meeleolukas reis Saaremaale

Avaldatud

6-ndad klassid veetsid kaks maikuu päeva Põhja-Saaremaa ja Sõrve reisil. Paljudele oli Saaremaale minek esmakordne ja seetõttu oli ka praamisõit omamoodi elamus

Kuivastus võttis meid vastu tore giid Ando Haandi, kes oli meiega mõlemal päeval, näidates huvitavaid kohti ning vestes põnevaid lugusid ja legende. Ööbisime tema Värava talu kämpingumajakestes ja telkides Mustjala valla Selgase külas.

Esimene päev käisime Muhus ja Põhja-Saaremaal. Muhus tutvusime muuseumina toimiva Koguva küla eluga. Külastasime Tooma talu – kirjanik Juhan Smuuli sünnitalu, vana külakooli ja Muhu muuseumi. Laasu talus nägime erinevaid linde-loomi, nagu jaanalinnud, nandud, emud, kängurud. Saime jaanalinde ka toita. Pärast 3-kilomeetri pikkuse Väikese väina tammi ületamist jõudsime Saaremaale Orissaarde. Lõunapausi järel käisime väljakaevamise ja osalise taastamise järguse oleva keskaegse ordulinnuse Maasilinna varemetes. Külastasime Saaremaa väikseimat pühakoda – Karja kirikut. Selgase dolomiidist sisekujundusega pärandkultuurikeskus ja Angla viis tuuleveskit pakkusid avastamisrõõmu. Leisist läbi sõites saime saime seigelda sealses seikluspargis. Päev lõppes Saaremaa kõrgeima pankranniku – Panga panga juures. Sellele järgnev öö aga kujunes omamoodi üllatusterohkeks seiluseks.

Teine päev oli Sõrve ja Kuressaare päev. Teel Sõrve käisime Kihelkonna kiriku ja selle kellakoja juures. Tegime peatuse Odalätsi allikate juures. Julgemad võisid ronida Saaremaa kõrgeimas osas Raunamäel asuva endise metsavalve ligi 30-meetri kõrguse vaatetorni tippu. Sõitsime Tehumardi lahinguvälja juurde, kuulates meie giidi lugusid Saaremaa elust-olust. Tegime väikese matka Sõrve sääre tippu, kus otsisime õnnekive, nägime, kuidas külm merest välja tuleb, milline on merikapsas ja viinamäetigu. Viimane vaatamisväärsus oli Kuressaare piiskopilinnus – Baltimaade ainus tervikuna ja oluliste ümberehitusteta säilinud keskaegne linnus.

Tavaliselt väljasõitudel oodatud vaba aeg, mis ka seekord ei jäänud saamata, muutus peagi koduigatsuseks.

Oleme tänulikud meid saatnud toredale giidile Ando Haandile, bussijuht Helmut Maierile ja kogu reisiseltskonnale.

6-ndate klasside klassijuhatajad


Kategooriad: Uudised