Meie kooli sünnipäevanädala raames toimus mitu ägedat üritust

Avaldatud

Meie kooli sünnipäevanädala raames toimus mitu ägedat üritust. Kaasa said lüüa kõik kooliastmed ja isegi vilistlased. 

Esmaspäeval toimus kooli ajaloo teemaline viktoriin. Osales 10 võistkonda. 5.-8.klasside arvestuses sai esimese koha 7.a klass koosseisus Evelin Saulite, Kaari Kasemaa, Merlin Haasma; teise koha 8.b koosseisus Rain Kapak, Annika Oro,Joosep Ailiste; kolmanda koha sai 6.b koosseisus Carolin Lainoja, Egert Viidebaum, Valdis Tärk.

9.-12.klasside arvestuses sai esimese koha 11.a koosseisus Richard Kandima, Siim-Kaspar Kollamaa, Randel Mattiisen; teise koha 10.a koosseisus Getter Saar, Kaur Kasemaa, Devin Pakkonen; kolmanda koha 9.a koosseisus John-Silver Mitt, Antero Eistre, Hendrik Sauväli.

Sellel aastal oli veebipõhiselt võimalus viktoriinis osaleda ka vilistlastel ja algklassidel.

2.-3. novembril käisid koolis vilistlased ja kooliga tihedalt seotud inimesed, kellel on ettevõtluskogemus, andmas külalistunde. Külalistunnid toimusid majanduse tundide raames. Tunde käisid andmas Malle Viirma, Karin Pulst, Alice Laanemaa, Toomas Kandima ja Kaire Kangur. Nad rääkisid oma kooliajast, oma ettevõtluskogemusest ja ka muust põnevast, mida nad elu jooksul teinud on. Tunnid olid meeleolukad ning õpilased ja jäid rahule. Täname külalisi! Järgnevalt mõned väljavõtted õpilaste ja õpetajate poolt antud tagasisidest.

4.b klassile meeldis, et Karin Pulst rääkis oma elust. Huvitav oli see, et ta alustas töötamist juba kooliõpilasena. Ta oli töötanud väga erinevates kohtades, isegi Ameerikas. Lahedad olid asjad, mis tal kaasas olid. Uurisime kaarti. Saime palju teada ja head nõu. Vaatasime ka huvitavat videot. Melyssa ütles lõpuks: “Ma tahan ka tööle minna!”

3.a ja 5.b klassi lastele meeldis kuulata, kuidas väikesest 1. klassi tüdrukust on saanud ettevõtja ja nad mõistsid, et valikuid, kelleks saada, teevad nad elus ise. Samuti, et õppima peab hakkama juba täna ja kui täna ei õpi, siis tööinimest tulevikus ei saa. Harjumustel on suur jõud. 3.a ja 5.b tänavad Alice Laanemaad.

2.a klassil oli õnne: neil oli lausa kaks külalisega tundi eelmisel nädalal. Toomas Kandima tund lõppes laste unistuste ameti pildi joonistamisega. Õpetaja Naima endine õpilane Alice Laanemaa aga tegi väga atraktiivse tunni oma ametini jõudmisest. Aitäh neile!

2.b klassi külastas vilistlane Malle Viirma. Andro Kaldale meeldis kuulda kooli ajaloost. Sain teada, et aula ees oli liivakast, kus hüpati kaugust. Deondra Camille Kadakule jäi meelde, kuidas külaline enne teatris töötas. Heleene Lankovile jäi meelde, et kolmandal korrusel olid inimeste elukohad, nende kodud. Keven Partsile jäi meelde, et meie klassiruumis olid vanasti sõjanduse tunnid. Jasper Tomsonile meeldis jutt, kuidas külaline töökohta otsis, et alati keegi  soovitas, kuhu minna.

8.a tänab Kaire Kangurit väga mõnusa külalistunni eest. Saime palju uusi teadmisi ja vaheldust tavalisele majanduse tunnile. 

6.a, 6.b ja 9.a jäid väga rahule. 6.b klass sai tutvuda Karin Pulstiga ja tema kaasa võetud põnevate asjadega, nagu näiteks Ameerikas töötamise müügiluba, tšekid, linnakaart. 6.b ja 9.a said tutvuda Alice Laanemaaga, kellelt küsisid õpilased huviga palju küsimusi. 9.a sai proovida ka õhupalliloomade meisterdamist, mis oli väga meeleolukas ja tore. 6.a, 6.b, 9.a ja Georgina Ristoja tänavad.

Kolmapäeval ja neljapäeval toimusid algklasside kohvikutepäevad. Õpilased müüsid väga erinevaid magusaid ja ka soolaseid toite. Huvi ürituse vastu oli suur, sest juba peale esimest vahetundi olid paljud lauad peaaegu tühjaks ostetud. Täname klasse ja klassijuhatajaid panuse eest.

Sünnipäevanädal lõppes 6. novembril ülekoolilise tordivõistlusega.  Võistlusele toodi 21 torti. Tordid oli välja pandud kooli aulas, kus kõigil huvilistel oli võimalik neid vaatamas käia ning žürii sai kõiki torte maitsta ning hinnata. Žüriisse kuulus igast klassist üks õpilane.

Torte hinnati 3 erinevas kategoorias: parim maitse, parim välimus  ning parim tort ehk parim maitse ja välimus koos.

Aga nüüd võitjate juurde:

Parim maitse 2020 Tort “Minu mammu”

valmistaja: Stephan Eduardo Konstantinov Da Silva, 4.d klass.

Parima välimus 2020 Tort “Sintin”

valmistajad: Mia Mirell Klaanberg, Carolyn Lainoja, Anni Mari Tammann, Reesi Tomson, 6.b klass.

Parim tort ehk parim maitse ja välimus 2020 Tort “Alice Imedemaal”

valmistaja: 7.a klass.

Pilte on võimalik vaadata kooli Facebooki lehel.