"Mets on vaese mehe kasukas"
Eesti pärimustes on metsa kohta hulgaliselt vanasõnu, muistendeid, mõistatusi ja müüte. Millest need tulenesid? Vanasti elati looduse rütmis ja metsaga mestis – metsast saadust elati ja metsa järgi ennustati ka ilma. Põlvest põlve on edasi antud teadmisi metsast kui toidu ja peavarju andjast. Kõige sellega käis 5.a klass 22.02 tutvumas RMK Varbla kontoris.
“Alguses arvasin, et saab olema igav, aga tuli välja, et tegelikult oli väga huvitav. Kontoris sees õppisime kuude vanu nimetusi (küünlakuu, jürikuu, viinakuu, lehekuu jne), kõnekäände metsa kohta, saime teada palju hundi nimetusi, katsusime loomade nahku, koljusid ja käppasid. Väljas me vaatasime looma jälgesid, kontrollisime mitu korda kuusk okkaid on visanud, jalutasime pikalt, rääkisime, istusime hangedes ja sõime ning jõime sooja teed. Tahtsime veel õues rääkida, jalutada ja mängida, kuid kahjuks tuli kojusõit ruttu.” – arvasid 5. klassi õpilased.
Seega käime kõik rohkem väljas – eriti tänavuse kauni talvega. Mets ootab uurimist, pargid jalutamist, künkad kelgutajaid, jääkaan uisutajaid, suusarajad suusatajaid, lumehanged lumesõja ja lumeinglite tegijaid ning kaunis talveloodus avastamist.
5.a klass klassijuhatajaga