Mõtlema panev pärastlõuna teatris

Avaldatud

7. klassid külastasid Endla teatrit, kus vaatasid Jarek Kasari muusikali „Oliver Twist”, mis on loodud Charles Dickensi romaani ainetel.

Lavastaja ja dramatiseerija Peep Maasik on öelnud, et „Oliver Twisti” peaprobleem tema jaoks on küsimus, kas halb keskkond võib pöördumatult mürgitada kellegi iseloomu ja hinge. Oliveri kõige suurem erinevus oma saatusekaaslastest on see, et ta julgeb ja oskab veel unistada. Hoolimata keskkonnast, milles ta kasvab. Maasik unistab ja loodab, et väikese Oliveri lavalugu aitab märgata teisi väikesi Olivere meie ümber, et neile õigel ajal abikäsi ulatada ja aidata nende unistustel täituda.

Õpilaste mõtteid

Oliver Twist oli väike poiss, kellel ei olnud vanemaid. Oliver erines oma saatusekaaslastest selle poolest, et ta julgeb unistada, hoolimata keskkonnast. Ta elas koos teiste lastega vaestemajas.

Jarek Kasari muusikal jättis mulle sügava ja kohati kustumatu mulje. See polnud nagu teised muusikalid, mida olen näinud. Tegevus toimus igati reaalses olustikus. Mulle meeldis enim, kuidas kujutati olukorda 19. sajandi Inglismaal läbi lapse silmade.
Kõlama jäid ka väljendid „härra” ja „proua”.
Näitlejatest meeldis mulle enim Jüri Vlassov. Tema hääl ja olek sobisid tekkinud olustikuga.

Etendus „Oliver Twist” oli huvitav ja mõtlema panev. Mulle ei meeldinud see, et neid lapsi halvasti koheldi.

Noored poisid, kes etenduses tantsisid, olid väga andekad. Kui avaneb võimalus minna uuesti etendust vaatama, läheksin rõõmuga.

Lavakujundus oli väga huvitav. Mulle meeldisid kõige rohkem tantsuosad, need tantsud olid väga lahedad.

Etendus oli väga noortepärane, tänapäevaste tantsude ja sõnadega. Mulle meeldisid need kohad, kus lava keerles. Majad ja detailid olid väga lahedad.

Meeldis lavakujundus. Tants oli tänapäevane ja lõbus. Tantsukohad olid erilised lemmikud.
Etendus ise oli õpetlik. Oliverist oli kahju, sest ta ema suri ja ta jäi vaeslapseks. Aga õnneks leidis ta endale uue, toreda pere, kes teda tõeliselt armastas.
Oliver Twist oli julge ja hea taibuga poiss. Teda ei peatanud miski. Ta sai kõigega hakkama. See oli väga südamlik etendus.

Tsitaat laulust: „ Mõtlen –
keegi ei suuda vältida õnne,
mitte keegi ei suuda vääratust.
Kuid see, millest pole veel
unistatud,
pole täide minema määratud.”
7. klasside klassijuhatajad

Kategooriad: Uudised