Õpilasfirmade Hakkaton Tallinnas

Avaldatud

1.-3. oktoober toimus Tallinnas õpilasfirmadele Hakkaton “Ideest õpilasfirmani”. 48-tunnine jooksul aitasid mentorid ja õpilasfirma programmi vilistlased õpilastel leida jätkusuutlikud äriideed, moodustada meeskonnad ning teha esimesed kiired sammud oma toote või teenusega turule jõudmiseks. 

Sindi Gümnaasiumist võtsid üritusest osa kolm 10. klassi õpilast: Andre Aadamsoo, Kertu Õunapuu ja Ketrin Kärg.

Hakkatonil genereeriti ideid, moodustati meeskonnad, täideti ärimudeli lõuend, tehti finantsplaan ja turu-uuring, mõeldi turundusele ja õpiti pitchima.

Õpilaste tagasiside:

Kertu: “Hakkaton oli väga lahe kogemus minu jaoks. Seal sai palju praktilisi asju teha, mis arendasid koostööd meie tiimi vahel.  Kohapeal räägiti põhjalikult läbi enamus etapid, mida on vaja teha õpilasfirma jaoks ja see andis palju juurde. Külalisesinejate jutud olid väga inspireerivad ja ka vajalikud. Eriti huvitavad olid nende lood, kes on ise oma õpilasfima juba teinud ja räägivad oma kogemusest.”

Ketrin: “Hakkatoni üritus oli väga huvitav ja sain palju uusi teadmisi. Tänu hakkatonile on oma õpilasfirmat palju lihtsam luua. See üritus õpetas meid ja andis väga hea kogemuse. Seal aidati meil mõelda enda õpilasfirma ideed ja siis hakkasime seda edasi arendama. Erinevad mentorid rääkisid oma kogemusest ja andsid tagasisidet meie tootele ja juhendasid kuidas seda paremaks muuta. Hakkatoni lõpus esitasime oma ideed kõigile ja zürii hindas seda ja andis tagasisidet.”

Õpilaste juhendajaks on Georgina Ristoja.