ÕF kokkuvõte

Avaldatud

Õpilased on alates septembrikuust ettevõtliku õppe tundides laadaks valmistunud. Kõik algas meeskonna moodustamise, ideede genereerimise, prototüüpide valmistamise ja firma nime mõtlemisega. Seejärel tuli täita asutamiskoosoleku protokoll ja põhikiri, et oma firma ametlikult JA Eestis registreerida. Peale seda hakkas kiire töö toodete valmistamise, turundus- ja müügistrateegiate välja mõtlemisega. Enne laata arvutasid õpilased välja toodete omahinna ja seejärel müügihinna ning peale müüki oma kasumi või kahjumi.

Detsembrikuu esimene pool oli õpilastel kiire aeg, sest nad osalesid oma minimini- ja minifirmadega paljudel jõululaatadel. Firmade juhendajateks olid Eneli Arusaar (4.a klass) ning Georgina Ristoja (8. ja 9. klass). Näiteks 4. detsembril toimus Pärnumaa minimini-, mini- ja õpilasfirmade laat. Seal osales seitse Sindi Gümnaasiumi firmat, kellest kaks said ka tunnustatud:

  • Parim müügistrateegia – MF CDH 8.a klassist
  • Parim meeskonnatöö – MF Kotnöbs 9.a klassist 

Lisaks oli 11. detsembril Pärnumaa minimini-, mini- ja õpilasfirmade laat, kus osales kaheksa Sindi Gümnaasiumi firmat, kellest kaks pälvisid ka tunnustuse:

  • Parim meeskonnatöö – MMF Sinimustvalge 4.a klassist
  • Parim väljapanek – MF VinVin 9.a klassist

12. detsembril toimus ka Pärnumaa minimini-, mini- ja õpilasfirmade laat Pärnu Kaubamajakas, kus tunnustati Sindi Gümnaasiumi minifirmat:

  • Parim väljapanek – MF Scentsy 8.a klassist.

16. detsembril Pärnumaa minimini-, mini- ja õpilasfirmade laadal Vändras osales 5 Sindi Gümnaasiumi minifirmat. Üks firma sai ka tunnustatud:

  • Parim minifirma – MF Söögipidu 9.b klassist

9. jaanuaril osalesid sindi Gümnaasiumi õpilasfirma Estika ja minifirma Kotnöbs Tallinnas Õpilasfirmade MEKA-l.

Õpilased on alates septembrikuust ettevõtliku õppe tundides laadaks valmistunud. Kõik algas meeskonna moodustamise, ideede genereerimise, prototüüpide valmistamise ja firma nime mõtlemisega. Seejärel tuli täita asutamiskoosoleku protokoll ja põhikiri, et oma firma ametlikult JA Eestis registreerida. Peale seda hakkas kiire töö toodete valmistamise, turundus- ja müügistrateegiate välja mõtlemisega. Enne laata arvutasid õpilased välja toodete omahinna ja seejärel müügihinna ja peale müüki oma kasumi või kahjumi.

Toodeteks olid õpilastel küünlad, korduvkasutatavad vatipadjad, võtmehoidjad, disainitud dressikad, helkurid, õlakotid, süüteroosid, vinüülplaatide hoidjad, sädelevad pokaalid, linnumajad, riidest kotid (erinevate sahtlitega).

Georgina Ristoja