Oliver Twist ja KUMU

Avaldatud


Neljapäeval, 09. novembril käisid gümnaasiumi õpilased õppekäigul Tallinnas Salme Kultuurikeskuses, kus vaatasid tuntud kirjaniku Charles Dickensi teose põhjal loodud inglise keelset etendust „Oliver Twist” ja võtsid osa KUMU muuseumitundidest.

American Drama Group’i poolt esitatud näidend oli kaasahaarav ja põimitud huumori ning muusikaga.
Kuna kogu näidend esitati inglise keeles, siis nõudis selle vaatamine õpilastelt täit tähelepanu ja keskendumist, et tekstist aru saada. Siinkohal pean kindlasti kiitma Sindi Gümnaasiumi õpilasi, kes oskavad teatris viisakalt ning lugupidavalt käituda. Kahjuks ei saa seda väita osade teiste koolide õpilaste kohta, kes vahetpidamata lobisesid, naersid ja segasid etenduse vaatamist. Kurb, et suur osa etenduse muljetest jäi lakkamatu lobisemise varju.
Pärast teatrikülastust suundusime KUMU’sse, kus meid ootasid giidid, et viia läbi kaks erinevat õpituba.
11. ja 12. klassi õpilased osalesid tunnis „Dekadents kunstis” ja 10. klass ning mõned nooremad õpilased vaatasid kaasaegse kunsti näitust „Rändajad” Mõlemad rühmad pidid tutvuma teostega, püüdma neid lahti seletada ja tegema mõningaid ülesandeid.
Giidide jutt oli haarav ning nii mõnigi teos muutus arusaadavaks kui see lahti seletati. Lisaks oli õpilastel võimalus ka ise kunsti luua.
Õpilaste tagasiside õppekäigule oli valdavalt positiivne ja nad sooviksid midagi sarnast uuesti kogeda. Tahan lisada ka ühe õpilase mõtte:
„… ekspressionism ei ole üldse minu stiil, ma ei saa sellest midagi aru. Vaadates neid maale oli mul tunne, et peaksin võtma oma esimese klassi tööd ja panema need kuskile Louvre’sse.”
… seega uuesti kunstimuuseume külastama.

Õpetaja Silva Sikk

Kategooriad: Uudised