Õppekäigud TTÜ Särghaua õppekeskusesse
Maikuus käisid mitmed meie kooli klassid TTÜ Särghaua õppekeskuses, et osaleda erinevates õppeprogrammides. 6. klassi õpilased said rohkem teada mullast ja pinnakattest, 7. klassid õppisid kivimite ja mineraalide kohta, 9. klassid läbisid programmi Eesti geoloogilise ehituse ja maavarade teemal ning 8. ja 11. klassi õpilased omandasid uusi teadmisi evolutsiooni tõendite kohta.
Igas programmis jagati õpilastele teoreetilisi teadmisi ning tehti ka praktilisi tegevusi. Näiteks 6. klassid said ise määrata mulla pH-taset ja uurida mulla koostist. 7. ja 9. klassid uurisid erinevaid kivimeid ja mineraale lähemalt mikroskoobi abil. Kõik klassid said osaleda ka kiviõpikojas, kus igaüks sai proovida järele, kuidas käib kivi lihvimine ja poleerimine.
Selleks, et õppekäigud saaksid toimuma, kirjutasime juba eelmise aasta kevadel õpetaja Signe Lensmentiga projekti, millega taotlesime toetust Keskkonnainvesteeringute Keskuselt. Õnneks meid toetati ning sel kevadel said õppekäigud teoks. Loodetavasti saame ka järgmistel aastatel õpilastega taolistes õppeprogrammides osaleda.
Sellest, et õpilastele programmid meeldisid, andis tunnistust nende positiivne tagasiside. Enamike jaoks olid programmid huvitavad ning saadi koolis õpitule lisaks täiendavaid teadmisi. Kõige põnevam on muidugi siis õppida, kui saab midagi oma kätega valmis teha. Seetõttu jäädi kiviõpikojaga väga rahule. Tehtud töö tulemi sai iga õpilane endaga koju kaasa võtta. Mõni tegi endale võtmehoidja, mõni kaelaripatsi.
Alljärgnevalt saab lugeda põhjalikumat 7.a klassi õpilase Vanessa Viikoja muljeid:
„Alguses tundus küll asi igav, aga kohale jõudes oli asi palju huvitavam. Meie grupp hakkas esimesena kive lihvima. Nende läikima saamine oli üpris raske, ning vahepeal sai isegi märjaks. Kui me vahetasime teise grupiga ruumid, läks aina huvitavamaks. Kuna koolis pole meile õpetatud midagi kivide kohta, oli küsimustele raske vastata, kuid saime hakkama. Kõige huvitavam oli mikroskoobiga erinevate liivade vaatamine ja nende uurimine. Lõpus saime ka oma lihvitud kivisid uurida, et näha, millised need suurendatult välja näevad ja see oli üpris lahe. Kokkuvõtteks oli päev väga tore ja meeleolukas.“
Lisette Kandima
huvijuht