Pärastlõuna India Lainel

Avaldatud

Valikkursuse „Rahvaste kultuur ja kombed” raames käisime 20. septembril  28 kursuslasega Pärnu raamatukogus kohtumas proua Silja Joonega, kes on paljude muude tegevuste kõrval kodus kõiges selles, mis puudutab Indiat.

Olles käinud juba kümme korda Indias ja asudes oktoobri algul oma üheteistkümnendale reisile, on meie lektor sellest maailma suurima rahvaarvuga riigist kompetentne rääkima teemadel, mis puudutavad paljusid eluvaldkondi: alates olmest ja lõpetades filosoofiaga.

Pärast sissejuhatust ja lühitutvustust jagatakse osalejad rühmadesse, kes hakkavad infot otsides koostama oma rajatud „reisibüroo” ahvatlevat pakkumist erinevate reisiteemade „müümiseks” – loodusreis, pulmareis, vaatamisväärsused Indias. Iga töögrupp püüdis avada ja atraktiivseks teha oma valdkonda ja ärgitada „kliente-reisihuvilisi” just nende pakkumist valima. Märksõnaks kujunes huumor.

Hiljem avanes igaühel võimalus oma käega katsuda india siidist seitsme meetri pikkuseid erksavärvilisi kangaid, mida keeratakse erilise tehnikaga ümber keha ja mis on tuntud hindulannade rahvusriietuse sarina. Julgemad said seda kunsti ise proovida.

Küsimuste-vastuste kaudu saadi targemaks selle vastuoludest pakatava maa elust-olust ja kommetest.

Lõpuks jäi kõlama meie kompetentse lektori soovitus: ärge jääge kinni eelarvamustesse, vaid minge ja kogege kõike ise, sest oma silm on kuningas. Ja kindlasti eelistatavalt nn metsiku turistina.

Õpetaja Tiia Reiksaar

Kategooriad: Uudised