Pärnumaa noorte Ideefest

Avaldatud

6.märtsil toimus Pärnumaa Ettevõtlus-ja Arenduskeskuse poolt korraldatud “Pärnumaa noorte Ideefest” projekti raames inspiratsioonipäev Sindi Gümnaasiumi 9.-12.klasside koolinoortele. Inspiratsioonipäevale olid kogunenud ka Paikuse Põhikooli noored.

Päeva juhatas sisse põneva ettekandega Andrei Korobeinik, kes rääkis noortele kuidas tema ettevõtlusega alustas. Lahkas teemadel kumb on parem, kas ettevõtlus või palgatöö? Millised isikuomadused on ettevõtja jaoks kõige tähtsamad? Milline äriidee on hea? Kust leida enda äriidee teostamiseks raha? Samuti jagas ta noortele omapoolseid mõtteid, et millised võiksid olla kõige perspektiivsemad valdkonnad lähitulevikus?

Lisaks Andreile jagasid noortele oma mõtteid ja häid kogemusi Reet Aus (kes on tuntud taaskasutusel põhinevate rõivaste disainerina) ja Madis Koit (2012/2013 aasta ENTRUMi eriauhinna võitja – “Ulatame käe läbi meloodia”).

Päeva teises pooles kuulutati välja “Taaskasutus ideede projektikonkurss”. Samuti tutvustati noortele Pärnumaa tootmisettevõtete poolt pakutavaid tootmisjääke, mida projektikonkursil edukalt kasutada on võimalik.

Heade soovidega,
Marika Valter

2014 ideepaev9
2014 ideepaev1

Kategooriad: Uudised