Pärnumaa noorte inspiratsioonipäev

Avaldatud

6. oktoobril toimus ettevõtlusnädala raames viiendat korda Pärnumaa noorte inspiratsioonipäev. Inspiratsioonipäeva teemaks oli „Enesekindlus ja enesekehtestamine“. Esmakordselt toimus üritus veebipõhiselt, kus Pärnumaa koolide õpilased kogunesid koolis saalidesse või suurematesse klassidesse ning jälgisid esinejad veebi (FB) vahendusel.

Päevajuht Laura Kiviselg. Esimeseks esinejaks oli Sass Henno, kelle ploki teemaks oli “Mismõttes EI tahtnud”. Teises plokis jagas Sandra Raju 5 õppetundi, mida oleksin tahtnud 18-aastaselt teada/kogeda. Kolmandas plokis rääkisid Karoliine Aus ja Eerik Hannus sellest miks sa peaksid tegutsema just nüüd. Õpilased said esitada ka oma küsimusi läbi ekraanil kuvatud lingi ning osadele nendest ka otse-eetris vastati.

Sindi Gümnaasiumist võtsid sellest osa 7.-12. klassi õpilased. Igast koolist olid valitud ka vabatahtlikud, kes käisid eelnevalt koolitusel ning aitasid oma koolides üritust läbi viia. Sindi Gümnaasiumist olid vabatahtlikeks Kertu Õunapuu, Marleene Ruul, Ketrin Kärg, Pillerin Pihelgas ja Kelli tõnisalu.

Mida vabatahtlikud ise ürituse kohta ütlevad?

Pillerin ja Kelli: Inspiratsioonipäeval vabatahtlikuna osalemine oli kindlasti väga hea otsus. Saime uusi tutvusi, astuda mugavustsoonist välja ja kogeda midagi uut – õppisime palju. Sellel aastal toimus inspiratsioonipäev esimest korda viie aasta jooksul veebivahendusel, mille põhjuseks oli Covid-19 ja sellega kaasnev kogunemise mittesoovitus. Vaatamata uuele olukorrale kukkus see üritus väga hästi välja. Interneti ja heliga tekkivad probleemid on ilmselged, kuid vead ongi selleks, et kasutada oma oskust tulla toime ootamatustes, ja sellega saadi väga edukalt hakkama. Niisiis võime öelda, et üritus oli väga hästi teostatud ja kuulajad jäid samuti rahule.

Ketrin: Selle aasta inspiratsioonipäev oli väga huvitav ja erinev teistest aastatest. Huvitav oli näha kuidas toimib mingi üritus otseülekandena ja see toimis väga hästi kuigi olid mõned viperused. Terve üritus oli väga huvitav ja andis palju mõtlemisainet. Mina jäin üritusega väga rahule.

Kertu ja Marleene: Oli väga meeldejääv sündmus ja haris paljusi. See oli meile väga uus kogemus sest sellist asja pole meie koolis enne olnud. Algul oli palju raskusi aga saime kõigest jagu ning nüüd oleme ühe suure kogemuse võrra rikkamad ja teame mida teinekord teisiti teha ja mida mitte.