Pärnumaa parima mini- ja õpilasfirmade võistlus

Avaldatud

12. aprillil toimus võistlus “Pärnumaa parim miniettevõtja”, millest võttis osa ka meie kooli 1 miniminifirma ja 9 minifirmat.

Võistlusel osalesid:

  • MMF Sinimustvalge, kuhu kuulusid 4a klassi õpilased.

 Juhendaja Eneli Arusaar.

  • MF CDH 8a klassist, 
  • MF AAOMM, MF LYLAC ja MF Bolsare 8b klassist, 
  • MF Kotnöbs ja MF VinVin 9a klassist,
  • MF Söögipidu, MF Fiamma ja MF TOHL 9b klassist. 

Juhendajaks Georgina Ristoja.

Minifirma CDH tootis enda välja valitud disainiga pluuse ja dressipluuse, AAOMM tootis pudelistest tehtud linnusöögimajasid, LYLAC tootis helkureid, käterätikuid ja kõrvarõngaid, Bolsare, TOHL ja Kotnöbs tootsid riidest kotte, VinVin tootis vinüülpladihoidjaid, Söögipidu tootis vanadest sunalaudadest lindude söögimaju ja Fiamma tootis küünlaid.

Võistlusel osalemiseks tuli õpilastel saata tegevusaruanne, kus kajastub minifirma kogu aasta jooksul tehtu. Võistluse päeval tuli õpilastel sättida üles müügilaud ning teha esitlus, kus teevad kokkuvõte oma sinstest tegevustest.. Kõik firmad said sellega suurepäraselt hakkama ning 2 firmat said ka tunnustatud:

  • MMF Sinimustvalge saavutas tiitli “Parim miniminifirma”
  • MF Söögipidu saavutas tiitlis “Kõige keskkonnasõbralikum toode”

4.a klassi õpilased kirjutavad ka natukene enda kogemusest:

Sten Eric Hansen: Kõik algas sellest/et mina õppisin sügisel kuduma. Kudusingi Eesti lipu rinnamärgi/et kinkida tänuks klassijuhatale selle eest/et ta oli mind esinema pannud kõikidel riigi tähtpäevadel alates 1.klassist.Õp Eneli läks hulluks heas mõttes ja soovitas kohe/et loome miniminifirma ja hakkamegi kuduma sinimustvalgeid rinnamärke.Meiega ühinesid klassiõed.Maribel Pikker heegeldas sinimustvalgeid pajalappe ja mänguasju.Loretta Olli heegeldas sinimustvalgeid käepaelu/ peapaelu ja käekotte.Noora Lee Laarmann valmistas Saaremaa mamma mahlast kummikomme/sest tahtsime olla peresõbralikud ja mõtlesime oma tooteid pakkuda vanuses 1-100. Nii saigi meist MMF Sinimustvalge.Tegutsesime terve õppeaasta/müüsime tooteid erinevatel laatadel ja tellimuste alusel.Saime pärjatud tunnustustega- Parim meeskonnatöö/Rahvuslikkuse edendaja/Parim müügikäive. Meil läks hästi ja otsustasime osaleda võistlusel “Pärnumaa parim miniettevõtja”. Meie aastane töö sai tasutud. Saime Pärnumaa parimaks mini-minifirmaks 2022 ja kaela kuldsed medalid.

Eneli

Kui meie oma kodumaad ei hoia/ei tee seda keegi ju meie eest.

19. aprillil toimus võistlus “Pärnumaa parim õpilasfirma”, millest võttis osa 2 meie kooli õpilasfirmat. Võistlusel osalesid õpilasfirma Ökolöko ja Estika. Juhendaja Georgina Ristoja.

Õpilasfirma Ökolöko tootis puidu ülejääkidest sõrmuseid ning õpilasfirma tootis tammepuidust lõikelaudu.

Õpilasfirma Estika sai ka tunnustatud “Silmapaistvam esitlus” tiitliga.

Mõlemad õpilasfirmad esinesid väga hästi ja üldiselt olid sellel aastal võistlusel väga tugevad õpilasfirmad.