Peakokad Sindi Gümnaasiumis

Avaldatud

Eesti Peakokkade Ühendus on loonud projekti “Peakokad Koolis”, mis viidi ellu koostöös Maaeluministeeriumiga ja toimub juba kolmandat korda. Projekti eesmärk on koolitada noori inimesi selleks, et kokkamine oleks lihtne, maitsev ja hea. Üheks eesmärgiks on propageerida Eesti toitu. Kogu koolituse organiseerimise poolega tegeleb Eesti Peakokkade Ühendus. 

Reedel, 14.jaanuaril tegid koos meie kooli 6.a ja 8.a klassi õpilastega süüa peakokad Evari Tsetsin  ja Marek Sild. Peakokad valisid näidistundides kokkamisele tulevad retseptid 21 eelnevalt koostatud retsepti hulgast ning tõid kaasa ka tooraine. Retseptid ning palju põnevat ning kasulikku infot on lehel https://eestitoit.ee/et/kategooriad/mis-eesti-toit.

Kummagi klassiga oli plaanitud kahe koolitunni pikkune aeg, mis kulus koos toidu valmistamisele ning söömisele. Kahjuks oli mõlemas klassis puudujaid, kuid need, kes osalesid, ei pidanud kindlasti kahetsema. Tore oli jälgida gruppides toimetavaid poisse-tüdrukuid. Nii mõnigi poiss sai esimesed ristsed nõudepesemisel, laua katmisel ja nõudepeasumasina kasutamisel. Loodetavasti tekitas tore üritus soovi ise rohkem süüa teha ning julgustas proovima toiduaineid, mis ehk igas kodus kasutusel ei ole. 

Peakokad jäid meie lastega tegevusega väga rahule. 

Loodame järgmisel aastal uuesti osaleda.

Maia Agar

Käsitöö ja kodunduse õpetaja

Kategooriad: Uudised