Projekti “MASTER” raames toimus viimane kohtumine Napolis

Avaldatud

Projekti “ MASTER” raames toimus viimane kohtumine Napolis. Nagu ikka oli kohtumas kuus maad: Itaalia, Bulgaaria, Sloveenia, Portugal, Rumeenia ja meie . Reis Napolisse algas 7. mail, pühapäeval. Nagu selliste projektide puhul ikka, elasid lapsed peredes ja õpetajad hotellis.

Nädal algas töiselt, kus esimese ülesandena oli vaja tutvustada oma gruppi. Selleks olid meie õpilased teinud imeilusa ettekande tutvustamaks meid endid. Järgmistel päevadel algasid grupitööd, kus kõikide maade õpilased aeti segamini ja algas tõeline lõiming. Kõik toimis ja mida päev edasi, seda rohkem tekkis omavahelisi vestlusi. Õpilased leidsid, et kui hakkas aeg otsa saama, alles siis oleks võinud tegelikult alustada erinevate grupitöödega. Õpilastel oli au viibida ka Itaalia koolitundides, mis jättis meile erilise elamuse. Võõrustajate temperamentsus hämmastas meie õpilasi täiesti. Käis läbi ka kommentaar, et sellise tunnidistsipliini juures on hämmastav, kuidas üldse on võimalik mingeid teadmisi omandada. Kuna selle kohtumise teema oli legaalsus versus illegaalsus, siis nädala tegevuse tulemusel valmis video illegaalsetest tegevustest eri riikides ja õpilased püüdsid välja pakkuda ka lahendusi. Kokkuvõtted olid viimasel päeval ja siis algas kiire kodutee.

Terve nädal oli töine, kus päevad olid pikad ja üsna väsitavad. Linnameluga tutvumine olenes täielikult perest, kus meie õpilased ööbisid. Oli peresid, kes näitasid linna rohkem, kuid juhtus ka vastupidist. Veel viibisime farmis, kus valmib mozzarella juust ja oli au viibida ka šokolaadivabrikus. Toimus bussireis Pompeisse. See oli muidugi eriline elamus. Kes siis ei teaks, mis ajaloos juhtus selle paigaga ja miks see linn siiani on erilise tähelepanu all?

Nädal möödus justkui linnulennul. Kogu reis oli suurepärane ja tore oli tõdeda, et lahkumine Itaaliast oli nii mõnelegi üsna raske, sest elamusi ja emotsioone jätkus veel terveks tagasi teeks. Ootame põnevusega uusi projekte.

Made Uiga

Kategooriad: Uudised