Kohtumine Antalyas, Türgis 2020

29. märtsi öösel alustas rühm Sindi Gümnaasiumi õpilasi ja 2 õpetajat teekonda Antalyasse, Türki.  Reisi eesmärgiks oli kogemuste ja praktikate vahetamine projekti „Combating Against Discrimination and Bullying“ raames.

Reisi algus ei sujunud küll ilma viperusteta, kuid lõpuks sihtpunkti jõudes võttis meid vastu soe päike ja võõrustajate poolne südamest tulev külalislahkus. Meie õpilasi ootasid kohalikud pered, kes olid selle nädala jooksul lastele vanemateks.

Järgnevalt väike ülevaade projektikohtumisel toimunust.

Kohtumisel osalesid lisaks Sindi Gümnaasiumile ja Gülveren Anadolu Lisesile koolid Prantsusmaalt ning Rumeeniast. Kahjuks ei saanud osaleda kool Sardiiniast, sest Itaalia ei lubanud neid riigist väljuda viiruse ohu tõttu.

Käesolev projekt on mõeldud koolikiusamise ja diskrimineerimise ennetamiseks ning kohtumisel tutvustasidki erinevad riigid tegevusi ja ennetustööd koolides. Riigid andsid ülevaate erinevatest kiusamise vormidest ja tegevustest kiusamisjuhtumite lahendamisel ning ennetustegevusest. Iga kool oli ette valmistanud esitlused, et tutvustada oma riiki, linna ja kooli ning kiusamisvastast tegevust. Pärast esitlusi toimusid vestlused/arutelud.

Meie õpilastel oli ka võimalus viibida Türgi kooli ainetundides ning osaleda õppetöös. 

Lisaks pakkusid võõrustajad meile kultuuriprogrammi. Tutvusime looduskaunite ja ajalooliste paikadega Antalya ümbruses. Kuulasime/vaatasime rahvalaule ja tantse ning veetsime mõnusalt aega. 

Kui keegi nüüd arvab, et sellisel tegevusel ei ole projekti eesmärkidega mingit seost, siis ta eksib. Just selline lähedane, loomulik suhtlemine eri vanuses ja erinevatest kultuuridest pärit noorte vahel on see, mis aitab teisi paremini mõista ja kummutab eelarvamused erinevate rahvuste suhtes.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kohtumine läks igati korda ja me oleme võõrustajatele väga tänulikud.

Lisan ainult niipalju, et ilmselt meie õpilaste üks õudusunenägusid oli seal reaalsus. Nimelt puudub Türgi koolides avalik internetiühendus ja Youtube on täiesti keelatud.