Rumeenia reis 8. mai-14. mai 2022

Sindi Gümnaasiumi õpilaste arvamused projektikohtumisest Tragovištes; Rumeenias „Combating Against Discrimination and Bullying” projekti raames.


Minu reis Rumeeniasse oli väga elumuutev kogemus. Pole kunagi enne välismaal reisinud nii, et see reis oli väga tore. See reis jääb mulle alatiseks meelde, sain kohata palju palju uusi sõpru ja kogeda huvitavaid kogemusi. Mul on jäänud palju mälestusi ja olen valmis iga kell sinna uuesti tagasi minema. Rumeenia on väga ilus koht, seal on suured mäed ja väga palju erinevaid ja huvitavaid kohti, mida vaatama saab minna. Jään Rumeeniat igatsema ja see reis jääb mulle alati südamesse, kõik need naljakad ja südant soojendavad mälestused ja inimesed oli just see, mis mul vaja oli.
Pirjo-Liis Parts

Meie Rumeenia reis kestis 8.maist kuni 14.maini. Sellel kevade nädalal käisime Târgoviște koolis projekti kohtumisel koos türklaste, itaallaste ja rumeenlastega. Tehti Euroopa nädala raames flashmob, kus tantsisime Rumeenia lugude järgi. Veetsime ühe päeva Brasovis, kus külastasime imelist Peleși lossi ja Rumeenia pealinna Bukaresti, kus nägime väga paljusid kirikuid ja vanu arhitektuurilisi hooneid. Saime kogeda väga erinevat kultuuri ja inimesi. Tänu sellele reisile hakkasin rohkem hindama Eesti puhtust, rohelust, inimesi ja vaikust. Muidugi praktiseerisin inglise keelt ja õppisin mõne rumeenia ja türgi keelse sõna ära. See reis jääb eluks ajaks meelde, kuna nägin siis elus esimest korda mägesid, sain esimest korda lennukiga sõita ja meie eestlaste punt oli väga tore.
Kaari Kasemaa

Käisime õpilastega Rumeenias. Elasime Tragovište linnas hotellis Valahia nädal aega. Esmaspäevast reedeni olid meil huvitavad tegevused koolis. Osalesime foorumteatris, arutlesime koolikiusamise ja diskrimineerimise teemadel ning püüdsime leida lahendusi kiusamise vähendamiseks. Tutvusime teiste riikide õpilastega. Kõik inimesed olid väga toredad.

9. mail – Euroopa päeval osalesime kõigi linna koolide õpilastega ühisüritusel – Flashmob, mis oli väga lõbus ja põnev ka.

12. mail külastasime Brasovi linna ja Belesi lossi. Ümbritsev loodus oli samuti suurepärane – kõrged mäed ja kaunis maastik.

Meeldivaks üllatuseks oli, et elu Rumeenias on odavam kui Eestis. Lisaks nägin, et Rumeenia kool on täiesti erinev meie koolist.

Malena Moškvinova

Alustasime oma reisi Sindist ühe väikese üllatusega. Tallinnast lendasime Poola ja sealt Rumeeniasse. Rumeenias esimesel päeval tutvustati meile kooli ja mängisime tutvumismänge. Teisel päeval me kõik tutvustasime oma riiki, kodukohta ja kooli. Riike oli kokku 4 – Itaalia, Rumeenia, Türgi, kes tuli hiljem ja siis veel meie. Reis oli väga põnev ja ma nautisin seda väga. Sain tutvuda teiste kultuuridega ja veeta nendega mõnusalt aega.
Antti Riiet

Reis algas hommikul vara. Läksime Tallinna lennujaama, sealt lennuga Poola ning edasi Rumeeniasse. Projektikohtumine toimus linnas nimega Tragovište, kuhu sõitsime pealinnast bussiga. Me ööbisime hotellis ja kohtumised toimusid lähedal asuvas koolis.

Koolis toimus palju erinevaid tegevusi – tutvusime koolimajaga, tegime Euroopa päevaks plakateid ning pärastlõunal tähistasime koos teiste Tragovište linna kooliõpilastega keskväljakul Euroopa päeva. Tegime foorumteatri sketše, kus mängisime läbi erinevaid kiusamise situatsioone. See oli lahe.

Lisaks tutvusime kohaliku kultuuri ja vaatamisväärsustega. Sain endale palju uusi sõpru ning huvitavaid kogemusi kogu eluks.
Marcus Saks

8. Mai 2022 varahommikul alustasime meie, üheksa Eesti õpilast koos õpetajatega, teekonda Rumeeniasse Târgoviștesse.Kohale jõudsime sama päeva pärastlõunal ning seejärel suundusime koos itaallastega ööbimispaikade poole. Ööbisime koroonapiirangute tõttu hotellides.Esimestel päevadel me tutvusime kõikide Erasmus+ projekti osalejatega. Esmalt ainult itaallaste ning rumeenlastega, kuid mõned päevad hiljem liitusid meiega ka türklased. Oli väga meeleolukas ja lõbus.

Kõik selle projekti raames toimunud mängud, esinemised, üritused ja koolitused olid seotud projekti teemaga, milleks oli “Combatting against discrimination and bullying.”Saime ennast proovile panna ka avaliku esinemise – näiteks näitlemisega.Samuti jagasime teistega oma ettevalmistusi – nii õpetliku sisu kui ka meie rahvusele omase toidu kohta.

Lisaks kõigele ametlikule oli meil loomulikult võimalus nautida ka Rumeenia kultuuri, eluolu ning vaatamisväärsuseid. Külastasime ka linna nimega Brașov ning uhket Peleș kindlust. Peab tõdema, et Rumeenia oma maastiku ja loodusega võlub väga. Lisaks oli arhitektuur ning elukorraldus meie kodumaa omast väga erinev.

Meie jäime oma seiklusega Rumeenias väga rahule. Saime unustamatud mälestused ning mis peamine, ka väga palju eri kultuuridest pärit sõpru. Me kõik olime nagu üks suur sõbralik ning hoolivust täis perekond.

Soovitame Erasmus+ projekte kõikidele natukenegi huvitatud õpilastele, sest see kogemus on midagi enneolematut.
Ingela Uussalu

Mulle Rumeenia kohtumine väga meeldis. Kliima oli super hea ning inimesed olid hästi sõbralikud. Nädala sees toimus meil palju projektitegevusi koolis ning erinevaid töötubasid ja loenguid. Seal oli päris suur kool ning neil oli samuti ka enda õpilaskodu. Kooli tegevustest jäi meelde näiteks foorumteatri töötuba ning koolide nn. jäämurdja harjutused. Söök oli samuti koolis väga hea. Nautisime ka väga hästi vaba aega, mis oli meil alati sisustaud. Kõige rohkem jäi meelde pealinna Bukaresti külastus, mis oli väga lahe. Meie linnTârgoviște, kus siis olime, oli väga huvitava ajalooga, aga tundus, et ühiskond on natukene seal arengus maha jäänud. Ainukene asi, mis Rumeenias päris jube oli, oli liikluskultuur. Muidu oli väga äge projektikohtumine!
Kaur Kasemaa

Mai kuus käisime Rumeenias. Rumeenias oli väga tore ja palav, keskmiselt 27 kraadi iga päev. Kohtusime uute sõpradega ja tegime koolis ühistegevusi. Saime uued sõbrad Alex ja Doru, kellega oli ühiseid huvisid. Käisime väljas koos ja tähistasime isegi Alexi sünnipäeva koos. Saime ööbida hotellis, mitte peredes, mis oli teistsugune sele projekti raames, aga siiski mõnus vaheldus.
Marten Heinmets